Війна не стоїть на заваді реформ: Сирський повідомив про суттєві звільнення у структурі ЗСУ

Читать на русском

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що планує зменшити штат Генштабу ЗСУ, забравши у нього невластиві функції

Читать на русском
Олександр Сирський
Сирський повідомив про реформи у складі Генштабу ЗСУ

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що планує зменшити штат Генштабу ЗСУ, забравши у нього невластиві функції

Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський наголосив, що війна не перешкоджає реформам у Збройних Силах України. Нещодавно він повідомив про низку важливих заходів. Зокрема, тих, що будуть здійснюватися для удосконалення структури військового управління.

Генерал-полковник підкреслив, що головним завданням є підвищення ефективності командування військами та усунення дублювання функцій, повідомляє пресцентр Генштабу ЗСУ у Facebook. Ці реформи проводяться в рамках стратегії розвитку видів і окремих родів військ ЗС України до 2035 року. Вперше в історії української армії розроблено плани на десятиріччя вперед.

Одним з ключових напрямків реформ є формування Сил безпілотних систем ЗС України. Це нововведення спрямоване на посилення бойових можливостей армії в умовах сучасної війни.

"У цьому ж контексті здійснюється формування Сил безпілотних систем ЗС України. Окрім того, триває оптимізація штатної структури підрозділів Генерального штабу. Зокрема, відбувається зменшення їх чисельності та позбавлення від невластивих функцій. Завдяки цьому вже посилені органи військового управління, які здійснюють командування військами в районах бойових дій", - зазначили тут.

Крім того, незважаючи на російську агресію, у ЗСУ повідомили, що мають на меті створити перспективну структуру Збройних Сил України на період до вступу в НАТО.

НАТО розробляє план перекидання військ в Європу на випадок війни з РФ

За даними видання The Telegraph, НАТО розробляє численні сухопутні коридори, щоб спрямувати американські війська та озброєння до лінії фронту в разі великої наземної війни Європи з Росією. Очікується, що за такого сценарію солдати США висадяться в одному з п’яти портів і будуть спрямовані заздалегідь запланованими маршрутами.

Процес розробки цих планів відбувається на тлі попереджень керівництва НАТО про те, що Захід має готуватися до конфлікту з Росією в найближчі два десятиліття. При цьому вже відомо, що архіпелаг Шпіцберген, який належить Норвегії, має всі шанси стати першою мішенню для РФ, якщо вона колись-таки відважиться розпочати бойові дії проти НАТО. 

Російський контроль над Шпіцбергеном докорінно змінив би рівновагу сил у регіоні, в той час, як агресія з метою утворення "Сувальського коридору" є більш передбачуваною. Про свої плани до експансії в Арктиці оголосив також Китай, стратегічний старший партнер РФ. Втім, Норвегія оголосила про посилення охорони архіпелагу, щойно з’явилася інформація про нові територіальні претензії РФ в акваторії Балтійського моря.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.