Дозвіл від США використовувати по Росії ракети ATACMS дозволить знищити російські аеродроми у прикордонні
Україна хоче отримати від США дозвіл на удари по Росії ракетами ATACMS. Українські військові планують цими ракетами, які летять на відстань до 300 кілометрів, знищити найбільш важливі російські аеродроми у прикордонній полосі та авіацію на них. Оскільки зараз саме російські літаки стають проблемою номер один.
Про це пише американське видання The New York Times. Газета зазначає, що після того, як Україна отримала дозволи бити західною зброєю по Росію, російський наступ на Харківщині фактично захлинувся. Проте авіація росіян все ще залишається великою проблемою.
"Ця зброя більшої дальності була б необхідна для ураження авіабаз у глибині російської території, які використовуються бомбардувальниками. Київ змушений покладатися в основному на власний парк безпілотників вітчизняного виробництва, що розширюється, щоб переслідувати ці бази", – сказано у матеріалі.
Російські КАБи зараз є проблемою, яку потрібно терміново вирішувати. У травні терористи випустили по Україні 3200 КАБ, у червні – 2400 авіабомб. В умовах, коли наземні війська росіян застрягли на Харківському напрямку, а резерви розсіяні, залишилося прибити тільки російські літаки, щоб виправити ситуацію на фронті, резюмує газета.
Наприкінці травня Джо Байден дав Україні дозвіл на використання американської зброї. Її можна використовувати для ударів по військових об'єктах на території Російської Федерації. Йдеться про російські війська, які зосереджуються на російському боці кордону.
Проте якраз перед новим наступом на Харківщину росіяни скупчили десятки тисяч солдатів біля кордону з Україною. Однак наші захисники не могли вдарити по них західною зброєю, оскільки такого дозволу від наших партнерів Київ не отримував.
При цьому деякі країни навіть не проти, якщо Україна битиме по Росії за допомогою винищувачів F-16, які мають зʼявитися вже незабаром. Зокрема, про відсутність обмежень щодо літаків повідомили Нідерланди. Однак Бельгія, яка теж постачатиме F-16, цього прикладу не наслідувала.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.