Українським військам вдалося відсунути позиції окупантів, виграти час для кращого укріплення власних позицій
Щонайменше 90 000 російських військовослужбовців готувалися до нового наступу на кордоні з Україною. Це сталося саме тоді, коли США дозволили Україні використовувати західні артилерійські та ракетні системи для ударів по прикордонних районах Росії, де зосереджувалися російські війська перед атакою. Ці удари призвели до знищення значних сил противника.
Про це розповів перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк, пише Associated Press. Коли було дано дозвіл на використання ракетних систем, українським силам з перших днів вдавалося знищувати цілі колони військ РФ уздовж кордону, які очікують наказу увійти в Україну.
"Раніше ми не могли націлитися на них. Це було досить складно. Усі склади з боєприпасами та іншими ресурсами знаходилися на відстані 20 кілометрів від того місця, куди ми могли завдати удару", - згадує Гаврилюк.
Видання пише, що погіршення ситуації на полі бою змусило США дати Україні зелене світло на використання артилерійських та ракетних систем, наданих Заходом, для оборони східного міста Харкова. Завдяки їх застосуванню українським військам вдалося відсунути позиції окупантів, виграти час для кращого укріплення власних позицій та навіть провести локальні контратаки.
Завдяки швидким змінам динаміки на полі бою українським військам вдалося стабілізувати цю ділянку лінії фронту. Солдати, які дислокуються в районі на північ від Харкова, де тривають бої з метою витіснення російських військ, повідомляють, що окупанти відступили на кілька кілометрів.
За словами одного військового експерта, у США нарешті перемогла логіка. Адже немає жодного сенсу однією рукою давати зброю, а іншою - забороняти її використовувати. Якщо агресор може безкарно формувати свої підрозділи та зосереджувати військовий потенціал на кордоні з Україною, то це все має бути знищене ще до перетину адміністративного кордону.
Наприкінці травня Джо Байден дав Україні дозвіл на використання американської зброї. Її можна використовувати для ударів по військових об'єктах на території Російської Федерації. Йдеться про російські війська, які зосереджуються на російському боці кордону.
Проте якраз перед новим наступом на Харківщину росіяни скупчили десятки тисяч солдатів біля кордону з Україною. Однак наші захисники не могли вдарити по них західною зброєю, оскільки такого дозволу від наших партнерів Київ не отримував. Наразі рішення на користь безпеки України ухвалили вже близько 15 держав, серед яких Німеччина, Велика Британія, Франція, США, та інші.
При цьому деякі країни навіть не проти, якщо Україна битиме по Росії за допомогою винищувачів F-16, які мають зʼявитися вже незабаром. Зокрема, про відсутність обмежень щодо літаків повідомили Нідерланди. Однак Бельгія, яка теж постачатиме F-16, цього прикладу не наслідувала.
Нагадаємо, дозвіл від США бити по РФ американською зброєю суттєво не змінить хід війни - пояснення експертів у коментарі CNN.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.