Україна отримала для випробувань нову американську САУ: такої немає навіть в Армії США (відео)

Американська САУ Hawkeye проходить випробування на фронті в Україні

САУ Hawkeye
САУ 2-CT Hawkeye Mobile Howitzer System розробили у 2019 році американські компанії AM General та Mandus Group

В Україну для тестування у бойових умовах привезли самохідну артилерійську установку 2-CT Hawkeye калібру 105 міліметрів. Такої САУ немає на озброєнні навіть в Армії США – вона тільки встигла пройти там випробування. Перші зразки 2-CT Hawkeye привезли в Україну у квітні.

Як розповів директор програми AM General Майк Еванс, пише видання Defense Blog, вже у перших числах травня 2-CT Hawkeye вперше застосували на полі бою. Навчання екіпажу зайняло два тижні, ще тиждень артилерійську установку "обкатували" на полі бою – в реальних умовах та по реальним бойовим цілям.

САУ 2-CT Hawkeye Mobile Howitzer System розробили у 2019 році американські компанії AM General та Mandus Group. У 2021 році Пентагон видав контракт на виробництво двох машин для випробувань. САУ – це 105-мм гармата М20 на шасі армійського позашляховика HMMWV ("Хамві").

САУ має вдосконалену компенсаторну систему та сучасну СКВ (систему керування вогнем). Час розгортання на бойовій позиції – 90 секунд. Установка може вести вогонь з частотою у три постріли на хвилину, або видати вісім пострілів за перші три хвилини бою на відстань в 11,6 км звичайними та 19,5 км активно-реактивними снарядами. Екіпаж САУ складає п'ять осіб, проте за необхідності впоратися можуть навіть двоє.

Українська САУ "Богдана"

Втім, Україна має власні чудові зразки артилерії. 2С22 "Богдана" - це українська 155-мм самохідна артилерійська установка на колісному шасі, яка стала першою українською САУ, розробленою під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм. У 2022 році гаубиця отримала бойове хрещення у битві за острів Зміїний. У 2023 році офіційно прийнята на озброєння Збройних сил України.

Як раніше писало видання "Українська правда", самохідна артилерійська установка (САУ) "Богдана" - одна з найзагадковіших українських розробок. Створення "Богдани" тривало довгі сім років. Її конструкторів переслідували бюрократія, суди з Міноборони, банкрутства підрядників, а з 2022 року додалася війна. Значна частина потужностей розробника, Краматорського заводу важкого верстатобудування (КЗВВ), була знищена внаслідок ракетних ударів. Станом на кінець грудня минулого року виробники "Богдани" випускали шість таких гаубиць на місяць.

Найвідоміший бій "Богдани" - битва за острів Зміїний, де розробка кілька днів працювала пліч-о-пліч з французькою гаубицею Caesar. Вона допомогла відкрити морські торговельні шляхи та примусити Росію укласти "зернову угоду".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube