Серед питань, з якими громадяни найчастіше зверталися на ці гарячі лінії Мінреінтеграції: виплата державної допомоги внутрішнім переселенцям, фінансова допомога на придбання твердого побутового палива для вразливих категорій населення прифронтових територій, грошова допомога від міжнародних організацій, отримання правової, гуманітарної та соціальної допомоги
У вересні на гарячі лінії Мінреінтеграції надійшло майже 34 тисячі звернень. Оператори гарячої лінії з кризових питань 1548 прийняли понад 13 тисяч дзвінків. Також вони надали відповіді на майже 8 тисяч звернень, які надійшли через месенджери. Крім того, протягом місяця співробітники кол-центру Мінреінтеграції опрацювали більш ніж 3,5 тисячі дзвінків на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО. Про це 7 жовтня повідомили в Мінреінтеграції.
“Серед питань, з якими громадяни найчастіше зверталися на ці гарячі лінії Мінреінтеграції: виплата державної допомоги внутрішнім переселенцям, фінансова допомога на придбання твердого побутового палива для вразливих категорій населення прифронтових територій, грошова допомога від міжнародних організацій, отримання правової, гуманітарної та соціальної допомоги”, - зазначили в Мінінтеграції.
Корисні контакти:
У серпні 2024 року термін виплати допомоги на проживання для значної частини ВПО вразливих категорій закінчився. Для продовження підтримки ВПО, які перебувають у найбільш складних життєвих обставинах, Уряд продовжив ці виплати ще на 6 місяців — тобто до лютого 2025 року. У жовтні виплати автоматично без додатково звернення отримуватимуть найбільш вразливі категорії переселенців, які не мають змоги працювати:
Допомога для громадян, які проживають в Україні і мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить:
Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця.
Інші категорії ВПО теж можуть отримувати допомогу від держави. Це стосується:
У вересні скінчився шестимісячний період допомоги, тому переселенці могли втратити виплати. Такі категорії ВПО повинні у жовтні подати спеціальну заяву на призначення або продовження виплат.
Також за заявою допомога може бути продовжена тим переселенцям, які досягли 60 річного віку та не мають права на пенсійну виплату, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не перевищує 9444 грн (дата переміщення не має значення).
Якщо людині з технічних причин не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона має на неї право, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення/ЦНАП.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.