Житло для переселенців: понад третина ВПО витрачають на оренду квартири 70% своїх доходів - соцопитування

Ті, хто не переїжджав, у середньому заробляють 20 тисяч гривень, а їхні витрати на житло також становлять переважно 8 500 гривень - але це вважається гарним випадком

грошї, гривні, переселенці, кліч віх квартири, оренда квартир
Середній дохід опитаних переселенців становить 13 561 гривню, і дуже велику його частину доводиться витрачати на оренду житла

В Україні 60% переселенців більше половини доходу своєї сім’ї витрачають на оренду житла. У середньому це 8 500 гривень з комунальними послугами. Для 38% переселенців витрати на житло сягають 70% від доходу сім’ї. Середній дохід опитаних переселенців становить 13 561 гривню, свідчить опитування Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Водночас ті, хто не переїжджав, у середньому заробляють 20 тисяч гривень, а їхні витрати на житло також становлять переважно 8 500 гривень. А втім, 50% опитаних, які не переїжджали, відповіли, що витрачають на житло понад половини свого доходу.

Значна частина ВПО повідомили, що проживають у квартирах (53%) і будинках (33%). Близько 8% із них проживають у кімнатах, а ще 5% - у тимчасовому житлі.

Раніше Інформатор пояснював, як ВПО можуть отримати грошову допомогу на оренду житла та яки для цього є умови. Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль у вересні заявляв, що у 2025 році допомогу переселенцям не планують збільшувати, але нададуть субсидію на оренду житла. Водночас дослідження свидчать про те, що у найближчі роки варто очікувати збільшення кількості бездомних серед ВПО та ветеранів в Україні.

Як й кого опитували

Опитування проходило з 13 липня по 12 серпня. Дані збирались за допомогою телефонних інтерв’ю з 40 000 випадково відібраних респондентів та подальших інтерв’ю з 1488 ВПО, 1188 людьми, які повернулися, та 1800 місцевими жителями з використанням методу комп’ютеризованого телефонного інтерв’ю та методу випадкового набору номера.

Опитування охоплювало всі області України за винятком Криму і районів Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, які перебувають під тимчасовою окупацією.

Генсек ООН розкрив разючу кількість біженців, які покинули свої домівки через війну

Через повномасштабну війну, яку розпочала Росія в Україні, близько 10 мільйонів українців змушені були покинути свої домівки. Частина виїхала за кордон, частина переїхала в інші українські міста. Таку заяву зробив генсек ООН Антоніу Гутерріш на засіданні Генасамблеї 24 вересня.

За словами Гутерріша, російська агресія є явним порушенням принципів організації.

“У Статуті (ООН – ред.) недвозначно говориться, що всі держави повинні утримуватися від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої іншої держави, а також що міжнародні спори повинні вирішуватися мирними засобами. А розплачуватися за це продовжує цивільне населення. Кількість загиблих продовжує зростати. Близько 10 млн осіб залишили свої домівки”, – наголосив генсек ООН.

Він також озвучив, скільки мирних жителів загинуло у результаті повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну. За його словами, ця кількість сягає 11 тисяч осіб. Він додав, що ООН у 2024 році надали гуманітарну допомогу 6,2 млн українців. Втім, фахівці кажуть, що загалом її потребують 15 млн громадян.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 10 вересня пояснив, навіщо створювати Міністерство єдності. Ідея полягає у тому, що Україна хоче приділяти окрему увагу усім 7,5 млн українців, які на цей час перебувають за кордоном, то повертати біженців додому. Уряд намагається пріоритезувати цю роботу.

Переселенці в Україні

Станом на жовтень 2024 року в Україні нараховувалося 4,9 млн переселенців. Кількість тих, хто з 2022 року став переселенцем або повторно перемістився, сягнула 3,6 млн людей. З початку повномасштабної війни уряд підтримував громадян, які змушені були стати ВПО, запровадивши допомогу на проживання.

З 1 березня виплати продовжили ще на 6 місяців, проте не всім переселенцям. Першочергово - тим людям, які не мають можливості працювати, доглядають дітей або важкохворих чи людей з інвалідністю, не мають доходів чи мають низькі доходи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube