Вивчаємо маркування: як обрати найбільш енергоефективну лампочку, пишуть на упаковці

Укренерго закликає українців економити електроенергію

Укренерго
Під час вибору в магазині тієї чи іншої лампочки для дому українцям радять звертати увагу на одну з найважливіших характеристик - енергоефективність

В Україні на полицях магазинів представлений великий асортимент ламп побутового використання  з різними характеристиками й по різній ціні. Під час вибору лампочки для дому громадянам радять звертати увагу на одну з найважливіших характеристик - енергоефективність. Про це повідомили у пресслужбі Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У Держпродспоживслужбі нагадали, що на полицях магазинів представлений великий асортимент ламп побутового використання - з різними характеристиками й за різною ціною. При цьому енергоефективність - одна з найважливіших характеристик, на яку варто звернути увагу при виборі.

"Коли лампа чи світильник споживають мало енергії, а світла виробляють багато, то вони вважаються енергоефективними високого класу", - пояснили у Держпродспоживслужбі.

Вказується, що кожна електрична лампа та світильник повинні мати енергетичну етикетку. При цьому, відповідно до вимог технічного регламенту енергетичного маркування електричних ламп та світильників, на енергетичній етикетці для електричної лампи зазначається така інформація:

  • найменування або торгівельна марка постачальника електричної лампи,
  • ідентифікаційна ознака типу виробу постачальника у вигляді коду (зазвичай літерно-цифрового), за яким певний тип лампи відрізняється від інших типів того самого найменування або торгівельної марки постачальника,
  • клас енергоефективності електричної лампи (літера, що позначає клас енергоефективності лампи, розміщується на тому самому рівні, що і відповідна стрілка),
  • питоме значення показника енергоспоживання (Ес) в кВт на 1000 годин.
Маркування енергоефективності ламп
Маркування енергоефективності ламп

Виходячи з вищевказаного маркування, чим вище смужка з буквою розташована на енергетичній етикетці, тим вища енергоефективність лампи чи світильника. Наразі найбільш енергоефективними є світлодіодні лампи, які споживають: у 8-15 разів менше енергії, ніж лампи розжарювання у 2-5 разів менше енергії, ніж люмінесцентні лампи

"Будьте уважні при виборі ламп, уважно читайте інформацію на маркуванні та робіть відповідні покупки тільки у визначених для цього місцях", - резюмували у Держпродспоживслужбі.

Заклик Укренерго до економії електрики 

Енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак окупантів. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватись потужними електроприладами потрібно у період найефективнішої роботи СЕС – з 10:00 до 16:00.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube