Чехія планує надати біженцям з України новий статус проживання: що зміниться та які умови

Читать на русском

Українські біженці, які не потребують допомоги чеського уряду, зможуть вийти зі статусу тимчасового захисту та отримати натомість інший

Читать на русском
Біженці
За останніми даними, зараз у Чехії перебувають 338 736 українських біженців

Українські біженці, які не потребують допомоги чеського уряду, зможуть вийти зі статусу тимчасового захисту та отримати натомість інший

Українські біженці у Чехії зможуть отримати дозвіл на довгострокове проживання. Однією з умов отримання нового статусу буде економічна самодостатність. При цьому в країні продовжить діяти режим тимчасового захисту для українських біженців, які цього потребують.

Про це повідомляє пресслужба чеського МВС. Зазначається, що 3 квітня 2024 року Міністерство внутрішніх справ Чехії презентувало поправки до закону Lex Ukraine. Уряд пропонує розширити можливості перебування українських біженців. Зокрема, українці зможуть отримати дозвіл на довгострокове проживання після виконання умов.

Українські біженці, які не потребують допомоги держави та є економічно незалежними від неї, зможуть вийти зі статусу тимчасового захисту. Натомість - отримати статус постійного проживання відповідно до закону "Про проживання іноземців".

"Режим тимчасового захисту для українських біженців діятиме і надалі. Деякі з них хочуть залишитися жити у Чехії тривало й мати ясну перспективу. Тому ми пропонуємо економічно активним біженцям з України можливість отримати дозвіл на довготермінове проживання, подібний до того, яким користуються інші іноземці з країн поза ЄС", - заявив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

Він додав, що так українські біженці зможуть краще планувати своє майбутнє та далі інтегруватися в чеське суспільство. Водночас статус проживання жодним чином не обмежує біженців у поверненні в Україну після закінчення війни.

Можливість переходу з тимчасового захисту на довгострокове проживання стосуватиметься не всіх біженців. А лише тих, які відповідатимуть умовам:

  • мінімальний термін перебування в Чехії з тимчасовим захистом 2 роки;
  • економічна незалежність.

Процедура зміни статусу буде дуже простою і схожою на процес електронної реєстрації для продовження тимчасового захисту. Зазначається, що зараз у Чехії зареєстровані 338 736 біженців з України. Тимчасовий захист на європейському рівні діятиме до березня 2025 року. Наступні кроки щодо статусу перебування українців у ЄС планують обговорити у другому кварталі 2024 року.

В Чехії також ввели нові правила для дітей з України

В Чехії ввели нові правила для українських школярів, які мають тимчасовий захист. У наступному 2024/25 навчальному році українські діти будуть прийматися на заняття в школи так само як і діти інших іноземців, які проживають у Чехії.

Раніше в Чехії був підхід до навчання українських дітей з тимчасовим захистом, який передбачав створення відокремлених класів для них. Окремий запис до шкіл був введений через велику кількість біженців після початку повномасштабного вторгнення. Проте, влада прийняла рішення заборонити цю практику. Українських дітей будуть приймати на рівних умовах з дітьми інших іноземців, що проживають у країні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.