Українці в Канаді скаржаться на роботу консульств - нардеп

Оформлення та видача документів, таких як паспорти, візи, довідки, може займати невиправдано довгий час

Канада
Українці в Канаді відчувають труднощі з консульськими послугами

Від українців, які проживають у Канаді, надходять численні скарги на роботу українських консульських установ. Люди не можуть записатися на прийом, зіткнулися з тяганиною під час подовження документів, а також висловлюють незадоволення якістю наданих послуг.

Про це повідомив у Telegram народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. 

"Величезна кількість скарг на роботу консульств у Канаді. В країні, де одна з найбільших українських діаспор, і куди зараз їдуть багато українців – постійно стикаються з такими проблемами", - пише нардеп.

Українці в Канаді скаржаться на труднощі з роботою консульств 1

Українці говорять про складнощі із записом на прийом, онлайн це зробити практично неможливо. А живої черги немає, відвідувачів можуть не пустити в консульство. Обмежена доступність запису на прийом призводять до того, що люди не можуть отримати необхідні послуги. Продовження паспортів, оформлення віз та інших документів може займати невиправдано довгий час.

Українці в Канаді скаржаться на труднощі з роботою консульств 2

Ці труднощі створюють додаткові перешкоди для українців, які й так перебувають у складному становищі через війну. Необхідне термінове вжиття заходів щодо поліпшення роботи консульств, щоб забезпечити українцям доступ до необхідних послуг.

Українці в Канаді скаржаться на труднощі з роботою консульств 3

 Проживання для українців в Канаді

Від початку повномасштабної війни, в Канаду з України прибуло понад 300 тисяч біженців. Уряд Канади надає спеціальні пропозиції постраждалим від війни українцям. Тоді ввели програму, яка дозволяла українцям, що втікали від війни, перебувати в країні до трьох років. Зараз термін дії віз наближається до завершення

З жовтня 2023 року в Канаді запустилася нова програма, націлена на те, аби підтримати біженців з України. В рамках нової міграційної програми українці, які вже мають статус тимчасового резидента, можуть отримати дозвіл на постійне проживання. Також для участі потрібно мати в Канаді хоча б одного близького родича — подружжя, батьків, бабусь/дідусів, братів/сестер, дітей, онуків тощо. Програма має на меті надати можливість українцям інтегруватися в суспільство і почувати себе більш комфортно в Канаді.

У березні міністр імміграції Канади Марк Міллер повідомив про закінчення екстреної візової програми для українців, яка дозволяла отримати місцеву візу. Однак він заявив, що країна буде гнучкою у реагуванні на війну в Україні. Водночас українські правозахисні групи закликали до створення спеціального механізму для постійного проживання українців в Канаді.

Тим часом Німеччина заявила про впровадження спеціальних дебетових карток, які встановлюють обмеження на використання отриманих виплат від держави прохачами притулку. Уряд канцлера Олафа Шольца вважає, що цей новий інструмент допоможе скоротити виплати грошової допомоги. Зазначається, що деякі землі Німеччини вже запустили подібні картки для покупок та активно пропонували створення загальнонаціональної правової бази для їх впровадження. Також повідомлялося, що з 1 вересня 2024 року всі українські діти, які зараз через війну перебувають у Польщі, будуть зобов’язані піти до місцевих шкіл. Відповідний законопроєкт готує Міністерство освіти Польщі і він вже на завершальному етапі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube