Наразі 35% українців, які перебувають за кордоном - це чоловіки
Частка чоловіків серед біженців, які перебувають за кордоном внаслідок вторгнення росії, суттєво зросла останнім часом. Наразі вона виросла майже вдвічі: з 17% до 35%.
Втім, більшість з біженців - це досі жінки, нерідко з дітьми. Про це йдеться в дослідженні Центру економічної стратегії.
За останніми даними, в Європі зараз перебуває близько 4,9 мільйонів українців, які втекли від війни. Найбільше наших людей в Німеччині та Польщі.
Вже 35% з них - це чоловіки. Раніше їх було 17%. Тобто наразі чоловіків серед біженців з України - понад 1,7 мільйона осіб.
Втім, жінки віком 35-44 роки залишаються найбільшою групою біженців. Переважна більшість із них (71%) виїхали за межі України з дітьми.
Частка неповнолітніх українців у інших державах також скоротилася. Показник знизився до 38%. При цьому в травні 2023 року він становив 51%.
За розрахунками Центру, за межами України в підсумку можуть залишитися до 2,3 мільйонів українців. Експерти також надали свої рекомендації, як мотивувати людей повертатися.
"Співпраця з країнами ЄС щодо повернення українців після війни; швидка післявоєнна відбудова постраждалих регіонів; допомога людям із постраждалих та окупованих регіонів на час відбудови; розвиток державно-приватного партнерства; збільшення ресурсів на комунікацію зі співвітчизниками за кордоном через дипломатичні представництва; спрощення реінтеграції дітей до навчання в українських школах та вступу українських випускників іноземних шкіл до українських ВНЗ; забезпечення українським біженцям можливості вільного переміщення та вибору місця проживання, аналогічно правам громадян Європейського Союзу", - йдеться у звіті Центру економічної стратегії.
Останнім часом фіксується збільшення кількості чоловіків, які намагаються покинути Україну. Їх називають "ухилянтами", адже такі люди, очевидно, не бажають служити в ЗСУ. У ДПСУ постійно, ледве не щоденно, ловлять подібних громадян. Зазвичай це стається на західних кордонах нашої держави. Найчастіше чоловіки намагаються потрапити в Румунію, Польщу, Угорщину чи Молдову.
Точна кількість тих, кому вдалося отак втекти, невідома. За різними даними, їх може бути понад 600 тисяч.
Раніше ми писали про ухилянтів з Закарпаття, які намагалися покинути Україну дуже екстремальним гірським шляхом. "Інформатор" також повідомляв про те, як ухилянтів ловлять на кордонах цілими "пачками". Причому за таку подорож в один кінець люди нерідко віддають всі гроші, які мають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.