Жінка жаліється на поведінку співробітників ТЦК, у якому практикуються побиття та жорстоке поводження
В Чернівцях ТЦК мобілізували 21-річного хлопця, про що заявляють його адвокат та родичі. Вони стверджують, що хлопця забрали та відвезли до міського військкомату в багажнику автомобіля. Наразі його місцезнаходження невідоме.
Про ситуацію розповіла адвокатка хлопця. Вона записала відео, у якому зізналася, що у неї не вистачає сил, щоб описати свою злість і обурення тією ситуацію, яка склалася.
"Буквально пару хвилин тому працівники ТЦК вивезли мого клієнта, хлопця, якому 21 рік. Примусово доставили в ТЦК, примусово утримували там кучу годин. І вивезли його звідти "на учєнія", незважаючи на те, що йому, я повторююсь, 21 рік", - розповідає адвокат у соцмережі.
ТЦК ситуацію не коментує і не надає родичам жодної інформації про стан хлопця. Адвокат скаржиться на поведінку співробітників ТЦК, зазначаючи, що вони діють жорстко та безпідставно.
"Знаєте, що найбільше мені стало здивуванням. З тих війькових, які сидять там у ТЦК, я більш ніж впевнена, що вони жодного дня не були на передовій. Але те, що вони там витворяють, як вони розмовляють, що вони собі дозволяють, то це ганьба нашої армії і нашої держави", - сказала вона.
У соцмережах поширюються повідомлення про випадки побиття та жорстоке поводження в цьому військкоматі. Нагадаємо, в Україні мобілізації підлягають громадяни віком від 25 років.
За даними адвоката, родичі її клієнта так і не змогли дізнатися, де дівся хлопець. В ТЦК спочатку повідомили, що його відвезли в Кіцмань, але його там не було. На запитання про місцезнаходження відповідають "не знаємо", "на відправці його не було". При цьому з ТЦК він не виходив і ніхто з родичів його не бачив.
"Можна запитати, що зараз робити його мамі? Де шукати сина? Де його зараз незаконно утримують?", - ставить риторичні запитання адвокатка.
Адвоката підтримали підписники у коментарях. Вони просять "розголошувати інформацію і не мовчати". Дехто пише, що подібні випадки вже траплялися раніше.
"Я це все в понеділок пройшла. Чоловіка ледве живого забрала", - пише жінка.
Вона додає, що її чоловік є студентом. Його били пляшками з водою, мовляв, він таке побачив, що зараз родичі побоюються, аби той не вчинив самогубства. Адвокат робить висновки, що "чоловіків незаконно мобілізують, б'ють, катують, знущаються і кінця нема цьому беззаконню".
"Ці військові зараз вчиняють злочин. Покарання їм за це нема. Вчора була написана заява про зникнення безвісти Олександра, але інформації нема", - розповідає адвокат хлопця.
Чи не кожного дня з'являються відео примусової мобілізації чоловіків, де жінки з боєм відбивають призовників від ТЦК. Журналістка "Україна на Часі" Марія Євстаф'єва поцікавилася у мешканців столиці щодо їх ставлення до примусової мобілізації, яка посилилася останніми днями. Окремо ми поцікавилися, які є варіанти вирішення такої ситуації.
Нагадаємо, що восени 2022-го в Україні всі обговорювали насильницькі методи росіян, які відправляли на війну всіх, кого можливо – загони "вагнерівців" поповнювали тюремщиками, штурмовиків набирали з окупованих українських територій, незважаючи на непридатність і тяжкі захворювання людей. Початок визвольної боротьби українців знаменували мемні історії про Чмоню, про ув’язнених в своїх домах чоловіків в окупованих Донецьку чи Макіївці, які переховувалися, щоб не потрапити у м’ясні Z-штурми. У червні 2024 року після прийняття закону про посилення мобілізації ганебна історія з насильницькою ловлею чоловіків на вулиці, схожа на російську, повторилася вже в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.