У ТЦК можуть звернутися до суду щодо блокування рахунків у єдиному випадку

Читать на русском

Заблокувати банківський рахунок можуть, якщо військовозобов'язаний не прийшов до ТЦК протягом 10 днів після отримання повістки

Читать на русском
У ТЦК можуть звернутися до суду щодо блокування рахунків у єдиному випадку
ТЦК, суд, блокування рахунків

Заблокувати банківський рахунок можуть, якщо військовозобов'язаний не прийшов до ТЦК протягом 10 днів після отримання повістки

В Україні продовжується мобілізація, а за її порушення передбачено низку покарань. Одним із таких покарань є блокування банківських рахунків осіб, які ухиляються від виконання своїх військових обов'язків. Щоправда, подати до суду на блокування рахунків представники ТЦК та СП можуть у єдиному випадку - якщо громадяни після отримання повістки не прибув до ТЦК протягом десяти днів. Фактично - свідомо порушив мобілізаційне законодавство.

Про те, що рахунки ухилянтів від мобілізації можуть заблокувати за рішенням суду йдеться у дописі Аrmy.gov.ua. На сайті сформовані чіткі відповіді щодо найпопулярніших запитань про мобілізацію в Україні. У розділі "Чи можуть заблокувати банківські рахунки" йдеться про те, що така можливість передбачена. Утім мова йде про примусове виконання постанови про порушення мобілізації, коли ухилянта через суд обмежують у праві користуватися своїми коштами. 

"Так, блокування банківського рахунку може мати місце, але лише у разі примусового виконання постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку, законодавства про мобілізацію", - сказано у відповіді.

Варто додати, що за порушення мобілізаційного законодавства представники ТЦК та СП можуть звертатися до суду з  вимогою обмежити виїзд за кордон, обмежити право керування автомобілем, арештувати банківські рахунки. Усі ці норми передбачені новим законом про мобілізацію в Україні №10449.

Мобілізація в Україні

Військовозобов'язані громадяни можуть прийти до ТЦК та СП і без повістки, добровільно. У такому випадку для них передбачена можливість укласти контракт на службу в армії, терміном на один рік. Після цього терміну можна звільнитися. Така можливість дається лише тим громадянам, які долучаються до армії за власним бажанням.

Без особистого візиту до ТЦК та СП можуть дистанційно стати на військовий облік й українці за кордоном. Відповідні зміни 7 червня вніс Кабмін. Передбачається, що нововведення стосуватиметься громадян, які зняті з військової служби через вибуття з України на термін понад три місяці. 

Водночас громадянам, яких у застосунку "Резерв+" ідентифікує як таких, що перебувають у розшуку, доведеться повернутися в Україну та особисто прибути до ТЦК та СП. Щоправда, відсоток таких осіб невеликий. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.