Відомо вже про 240 випадків: у біженців з України в ЄС вилучають дітей - Офіс омбудсмена

Вилучення дітей з сімей українців відбувається в основному через різницю у законодавчих нормах

Біженці
Для вирішення питання щодо дітей біженцям потрібно звернутись до консульства України

До Офісу омбудсмена надходять заявки про вилучення в українських біженців, що зараз перебувають у країнах ЄС, дітей. Наразі відомо про 240 таких випадків. 

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповіла представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова. За її словами, це сталось через відмінності у законодавстві та внаслідок суттєвого недопрацювання цього питання з боку України.

"Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитись на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Таким чином соціальні служби можуть задіяти поліцію і вилучити дитину із сім’ї", – сказала Суслова.

Вона додала, що відповідні органи повинні були повідомити громадян України про те, що допустимо у тій, чи іншій державі. Та можливі наслідки виїзду за кордон дітей не з батьками. Як приклад, представниця омбудсмена навела факт того, що в Італії або Франції опікуном не може бути людина, яка досягла 65-річного віку. Тож у неї можуть вилучити дитину.

"Офіс уповноваженого намагається слідкувати за цією історією, моніторити ситуацію, надавати правову допомогу жінкам або сім’ям, які опинилися в такій ситуації. Ми працюємо зараз із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали правову допомогу і переклад", – зазначила Суслова.

Для того, щоб питання повернення у сім'ю вилучених європейськими соціальними службами дітей вирішувалось якомога швидше, родичам потрібно звернутись до українського консульства та поінформувати Офіс омбудсмена. Ще вони можуть звернутись до Офісу уповноваженого з прав людини. Про це наголосила Ірина Суслова.

Біженці з України у ЄС

Наразі за приблизними підрахунками за кордоном може перебувати до 4,7 мільйона біженців. Найбільше виїхали до Польщі, Німеччини, Чехії та Італії. В огляду на повномасштабну війну, що охопила Україну, європейські країни беззаперечно надали українцям тимчасовий прихисток.

Біженцям надали не тільки прихисток, а й грошову допомогу. З часом, у більшості країн ЄС біженцям з України дозволили працювати. Але деякі українці продовжують працювати віддалено.

Як українці підтримують економіку європейських країн, можна прочитати тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube