Як українці підтримують економіку європейських країн – Пишний

Читать на русском

У НБУ готують дослідження економічних наслідків міграційної хвилі українців

Читать на русском
Як українці підтримують економіку європейських країн – Пишний
Фото: Getty Images

У НБУ готують дослідження економічних наслідків міграційної хвилі українців

Повномасштабна війна росії проти України спричинила найбільшу в Європі кризу біженців з часів Другої світової війни. За офіційними даними ООН, на травень кількість українців, що шукали притулок у сусідніх країнах досягла понад 5,5 мільйона осіб. Переважно їхали до Польщі, Угорщині, Молдові, Румунії та Словаччині. Як це вплинуло на економіку західних країн – читайте в нашому матеріалі.

​​Голова НБУ Андрій Пишний, на своїй сторінці у Facebook, анонсував вихід дослідження фахівців аналітичного підрозділу Нацбанку України. І хоч повний аналіз поки не доступний, головною тезою Пишного стали слова, що українці за кордоном зовсім не в приймах і не на утриманні. 

“У 2022 році витрати українців за кордоном порівняно з попереднім роком зросли втричі – до 2 млрд дол. на місяць”, – зазначив Пишний.

А все тому, що наші громадяни беруть ініціативу у свої руки, швидко інтегруються в іноземному суспільстві, знаходять роботу, платять податки країнам, які їх прихистили, та витрачають зароблені кошти.

“Розрахунки фахівців НБУ на основі досліджень МВФ та різних опитувань свідчать, що завдяки внеску українських мігрантів ВВП, наприклад, в Естонії, Польщі та Чехії у 2026 році буде на 2,2-2,3% більшим, ніж у сценарії без міграції”, – додав голова НБУ.

Також у дослідженні представлять дані щодо міжкраїнового розподілу витрат у торгових мережах і зняття готівки закордоном з карт українських банків. Коли чекати аналітики Пишний не уточнив, однак зазначив, що публікація з’явиться вже зовсім скоро.

Біженці з України

48% працевлаштованих українських біженців у Польщі та Німеччині хочуть залишитись у цих країнах і після війни, принаймні на рік. Водночас повернутися в Україну планує кожен четвертий. Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький, заявив, що Польща чекає на нову хвилю біженців з України. За його словами, це може статися через тижні або місяць. Уряд Німеччини також очікує на подальший сплеск українських біженців у найближчі тижні. Це пояснюють зимовим зниженням температури та атакою росії на енергетичну інфраструктуру України.

Нагадаємо, НБУ попередив, що в трьох країнах більше не будуть міняти гривні на євро. Також, раніше ми писали про те, що у Великій Британії побільшало безхатченків, подейкують, що переважно це біженці з України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.