«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Чимало біженців побоюються, що їх можуть позбавити грошової допомоги в країні перебування, якщо у них будуть доходи з України
В багатьох країнах грошову допомогу біженцям виплачують як підтримку на період безробіття. Водночас можна працювати віддалено в Україні. Втрата виплат не загрожує.
Про це у коментарі "РБК-Україна" пояснив юрист Максим Боярчуков. За його словами, підхід до регулювання трудових правовідносин в Україні є доволі широким та прогресивним. Законодавством передбачено можливість оформлювати працівників на дистанційну роботу.
"Якщо професійна діяльність людини дозволяє проживати за межами України та працювати на українську компанію, у цьому питанні законодавчих заборон немає, і вона отримуватиме заробітну плату на карту українського банку", – зауважив Боярчуков.
Між тим, чимало біженців побоюються, що їх можуть позбавити грошової допомоги в країні перебування, якщо у них будуть доходи з України. Випадків скасування виплат поки не було.
"На сьогодні нам не відомо випадків, зокрема, в Польщі та Німеччині, коли людина отримує дохід у вигляді заробітної плати на картку українського банку та їй відмовили у виплатах як допомозі біженцям чи їх скасували. Відомі випадки, коли люди офіційно працевлаштовані за кордоном і у статусі біженця продовжують отримувати допомогу від країн ЄС", – розповів Боярчуков.
Між Україною та багатьма країнами ЄС укладено міжурядові договори (міжнародні договори), якими визначено питання усунення подвійного оподаткування. В цій частині слід зауважити, що податки з доходів, які отримані в Україні, сплачуються до державного бюджету України.
"Українська компанія виступає податковим агентом і при нарахуванні заробітної плати самостійно утримує податки з доходу фізичної особи та сплачує їх до державного бюджету незалежно від бажання працевлаштованого", – пояснив Боярчуков.
Якщо людина офіційно працює у країні ЄС, то податки з доходів отриманих у цій країні, вона сплачує до відповідного державного бюджету цієї країни.
Нагадаємо, у Нідерландах українські біженці стали жертвами трудової експлуатації. Крім того, принц Вільям відвідав притулок для українських біженців у Польщі.
Також Інформатор писав, що українські біженці у Британії можуть отримати квитки на Євробачення-2023 безкоштовно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.