Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Український військовий Мирослав Гай поставив питання про мобілізацію ув'язнених в Україні
На думку бійця ЗСУ, офіцер Мирослава Гая, у закладах позбавлення волі часто перебувають звичайні люди, які опинилися в складних обставинах. Такі люди можуть віднайти новий сенс життя в рядах ЗСУ. Тому представники ТЦК мають не відкидати підхід з мобілізацією засуджених, як в рф. Але дещо змінити підхід, наприклад, мобілізувати на фронт зеків з легкими правопорушеннями.
Про це Мирослав Гай пише у себе в Facebook. Він впевнений, що державі варто розглянути можливість впровадження механізму рекрутингу, при якому представники територіальних центрів консультацій їздили б до СІЗО та колоній, здійснюючи аналіз та відбір осіб для подальшої служби в Збройних Силах України (ЗСУ).
За словами Гая, такий підхід має свої переваги. На сьогодні в Україні існує велика кількість громадян, які чекають на розгляд справи або вже засуджені за різні правопорушення, від невеликих до серйозних. Гай вважає, що серед цих людей є ті, хто, не дивлячись на непросту ситуацію, може стати цінними силами для ЗСУ.
"Їх судять роками витрачаючи державні кошти, потім навіть саджають і роками утримують коштом Держави. Той самий Дубінський, я його особисто не знаю, йому інкримінують підробку документів для перетину кордону. Серед цих людей є ватники, є патріоти, є Дубінські, є наркомани, є просто люди, які потрапили в халепу. Різні. Чому б Державі не розробити механізм рекрутингу, коли ТЦК їздили б по СІЗО та колоніям, проводили б аналіз та вибірку людей і пропонували б їм контракти в ЗСУ", - пише він.
Гай пропонують використовувати ТЦК для вивчення потенційних кандидатів серед ув'язнених. Це охоплює аналіз осіб, які перебувають під слідством чи вже засуджені за різноманітні злочини. Проте автор посту вказує на важливість змінити підхід, який властивий росії, і зосередитись на особах, які засуджені за менш важкими порушеннями.
"...працювати треба, їздити дивитись. Не як в росії, кожного маніяка на фронт, а тих хто засуджений по легких статтях. Це і зменшить витрати Держави на утримання цих людей, допоможе їм віднайти мету в житті. У мене в підрозділі був один хлоп, дві ходки за тілесно тяжкі. Відповідальнішого солдата я не пам'ятаю. Жодного косяка", - згадує Гай.
Ідея військового ЗСУ Мирослава Гая ставить питання про мобілізацію ув'язнених в Україні, визнаючи її складність і необхідність встановлення чітких правил для реалізації. Втім, Верховна Рада України готує до розгляду законопроєкт, який передбачає розширення переліку осіб, які підлягають взяттю на військовий облік. Зокрема, влада прагне залучити до служби у ЗСУ ще більше українців, включно з військовими та ув'язненими.
В якому вигляді будуть приймати і голосувати за остаточний новий законопроєкт про посилення мобілізації в Україні, наразі невідомо. Але станом на 9 січня на сайті ВР зареєстрували п'ять версій відповідного законопроєкту (один урядовий та чотири альтернативних).
Зокрема, планується змінити нормативи щодо демобілізації військових й зниження призовного віку з 27 до 25 років. Щоправда, вже 10 січня фракція "Слуга народу" вирішила повернути мобілізаційний законопроект Кабміну на доопрацювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.