У Раді повідомили, що Слуги народу вирішили повернути Шмигалю скандальний законопроєкт про мобілізацію

З'явилась інформація, що фракція Слуга Народу вирішила повернути законопроєкт про мобілізацію в Україні уряду на доопрацювання. Арахамія пояснив, що відбувається

У Раді повідомили, що Слуги народу вирішили повернути Шмигалю скандальний законопроєкт про мобілізацію
Багатостраждальний законопроєкт №

Увечері середи, 10 січня, розгорілись пристрасті довкола законопроєкту №10378 про мобілізацію в Україні. Відразу двоє депутатів запідозрили, що у фракції Слуга народу щось вирішили та, ймовірно, документ повернуть Кабінету міністрів на доопрацювання. Після того, як інформація потрапила у публічний простір, глава фракції Давид Арахамія пояснив, що на засіданні жодних рішень по законопроєкту потай від парламенту не приймали. 

Інформацію про те, що в СН прийняли рішення повернути документ на доопрацювання уряду Шмигаля поширив у Telegram нардеп Олексій Гончаренко. Він заявив, що передбачав такий варіант, і сказав,  що тепер слід стежити за тим, що вирішить Офіс президента. 

Скандальний законопроєкт про мобілізацію: два нардепи запідозрили, що Слуга народу хоче повернути його Шмигалю 1

Інший депутат, Ярослав Железняк, у цій інформації засумнівався. Він припустив, що на засіданні Слуги народу про щось, ймовірно, говорили, але фінальне рішення навряд чи прийняли. Адже члени Офісу президента зараз перебувають за кордоном, у Литві. А без них такі важливі рішення не приймають. 

Скандальний законопроєкт про мобілізацію: два нардепи запідозрили, що Слуга народу хоче повернути його Шмигалю 2

Железняк зауважив, що обговорення проходило серед лише 15-20 депутатів, які були присутні на засіданні. Водночас Гончаренко заявив, що взагалі було б добре, якби новий законопроєкт подав Верховний головнокомандувач, а не будь-хто інший. Бо так, на його думку, вимагає і закон, і здоровий глузд.

 Заява Арахамії

Невдовзі очільник фракції Слуга Народу Давид Арахамія відреагував на тривожні сигнали від колег. Він проінформував, що сьогодні справді провели засідання фракції, обговорили поточну ситуацію і план роботи на найближчі дні. Але ніхто не приймав жодних рішень по законопроєкту за спинами парламентарів від інших фракцій. 

"Були здивовані прочитати про нібито якісь рішення нашої фракції на пабліках людей, які не мають до нас жодного стосунку. Як і раніше, просимо довіряти лише офіційним джерелам. Усі рішення щодо розгляду законопроєктів будуть ухвалюватися на Погоджувальній раді, куди запрошено військове командування та керівництво Міністерства оборони", - написав він. 

За словами Арахамії, найближчим часом буде нова важлива інформація. Вона стосується кадрових питань у Комітетах Верховної Ради.

Водночас видання УП заявило, що впливове джерело у монобільшості проінформувало журналістів про хід засідання. Більшість депутатів фракції виступає за те, щоб цей проєкт закону все ж таки повернути на доопрацювання.

"Законопроєкт треба нормально доопрацювати, а не робити точкові рішення. Під те, що ми зараз маємо, голосів немає", - цитує видання анонімного нардепа від Слуги народу. 

Багатостраждальний законопроєкт №  10378

На сайті Верховної Ради зареєстрували аж п'ять версій цього документу, однин з альтернативних варіантів, до слова, подав Олексій Гончаренко. Відомо, що 8 січня Комітет Верховної Ради з соціальної політики виступив проти законопроєкту про мобілізацію, не підтримавши  його у тому вигляді, в якому документ існує наразі. Також не допустив до голосування урядовий законопроєкт  антикорупційний комітет - тут вважають, що документ містить суттєві корупційні ризики, його потрібно доопрацювати. До законопроєкту мав серйозні зауваження омбудсмен Дмитро Лубінець.

Кілька днів тому Роман Костенко, секретар оборонного парламентського комітету, спрогнозував, що законопроєкт про мобілізацію винесуть на голосування  8-9 січня. Натомість нардеп Федір Веніславський вважав, що законопроєкт можуть завернути уряду на доопрацювання. Наразі не сталось ні того, ні іншого. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube