Від серця до Марса? Маск стверджує, що не зігував, а зробив жест відданого натовпу серця

Ілон Маск став найбільш обговорюваною постаттю на інавгурації Трампа, коли його жест із піднятою рукою викликав різні трактування серед глядачів. Дехто вбачає в ньому символ відданості, інші — провокацію

Ілон Маск з зігою
Підприємець пояснив, що це був жест вдячності та підтримки

Американський мільярдер Ілон Маск, який був присутнім на інавгурації президента США Дональда Трампа, не стримував своїх радісних емоцій. Він і танцював, і робив незрозумілі жести. Один з них був вкрай схожим на нацистське привітання. 

В соцмережах поведінка Маска вже спричинила скандал. Цей жест преса визнала неоднозначним. Він означає: "моє серце належить вам", пояснив його після виступу Маск.

Однак бізнесмен встиг викликати бурю емоцій своїм жестом. Під час події він різко постукав себе по грудях і підняв праву руку. Це потрапило до прямого ефіру. Деякі спостерігачі стверджують, що це був жест скаутського вітання, інші побачили у ньому відголоски нацистського привітання.

Під час трансляцій цього моменту на різних телеканалах, частину жесту вирізали, що додало плутанини серед глядачів. На одному з записів видно, як Маск спочатку піднімає руку до однієї з трибун, а потім повторює цей рух, кажучи: "Моє серце з вами".

Попри суперечки, сам Маск запевняє, що цей жест був виразом його вдячності американському народу. У своїй емоційній реакції він також пообіцяв "рвати дупу" заради США, обіцяючи незабаром побачити прапор на іншій планеті, зокрема на Марсі.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/151368

Чи зігував Маск

Кидати "зігу", або нацистське привітання, означає піднімати праву руку зі спущеними пальцями, спрямованою вперед, як жест відданості або поклоніння, що використовувався в нацистській Німеччині під час правління Адольфа Гітлера. Цей жест був символом влади та авторитаризму, і його популяризував Гітлер, коли він став главою нацистського режиму.

У період правління Третього Рейху цей жест використовувався як частина культури нацистського руху, символізуючи беззастережну підтримку фюрера та режиму. Він став невід’ємною частиною парадів, публічних виступів і навіть вітання серед німецьких солдатів. Через свою асоціацію з нацизмом, цей жест, зокрема в контексті Другої світової війни, став синонімом жорстокості, терору та порушення прав людини.

Адольф Гітлер в Умані, 1942 рік. Фото: Вікіпедія
Адольф Гітлер в Умані, 1942 рік. Фото: Вікіпедія

Через свої зв'язки з нацистською ідеологією та злочинами, вчиненими під час Другої світової війни, нацистське привітання є забороненим у багатьох країнах світу. Використання цього жесту в громадських місцях може бути сприйнято як підтримка нацизму, що є серйозним правопорушенням в багатьох європейських країнах. В Німеччині, Франції, Австрії та низці інших країн застосування цього жесту може призвести до кримінального переслідування.

З огляду на історичні контексти та наслідки, жести на кшталт "зіги" є потужним символом ненависті. І в багатьох культурах їх використання засуджується. Втім, відомий політичний оглядач, підприємець, впливовий діяч соціальних мереж і співвласник Trending Politics Коллін Рагг, який є великим шанувальником мільярдера Ілона Маска, звернув увагу на різні трактування жесту лише одним ЗМІ - СNN.

"CNN припускає, що Ілон Маск віддав нацистське привітання під час заходу Трампа на арені Capitol One, навмисно не згадуючи коментарі Маска, коли він сказав, що його серце віддано натовпу.

CNN: "Це салют. Це було швидко. Я думаю, що наші глядачі розумні, і вони можуть поглянути на це, але це точно так, це не те, що ви зазвичай бачите на американських політичних мітингах".

Маск: "Моє серце з вами", - намагався розтлумачити поведінку Маска Рагг.

Від серця до Марса? Маск стверджує, що не зігував, а зробив жест відданого натовпу серця 2

Нагадаємо, у травні 2023 року відома в Німеччині співачка Мелані Мюллер мала постати перед судом після того, як з'ясувалося, що під час одного з концертів вона демонструвала глядачам нацистське вітання. Як розповіли у прокуратурі Лейпцига, під час концерту у вересні 2022 року Мюллер публічно продемонструвала зі сцени у бік глядачів так зване нацистське вітання. У мережі з'явилося відео, як Мюллер вісім разів підняла праву руку під час вечірки. Сама співачка заявила, що просто розігрівала публіку перед концертом.

А ось в Італії Верховний суд ухвалив, що фашистські вітання на мітингах є законними. Але є одна умова - якщо такий жест не загрожує громадському порядку. Або не націлений відродити заборонену фашистську партію країни.

В Україні за нацистське привітання можна отримати штраф. Так, відомі випадки, коли поліцейські складали адміністративний протокол на підлітків під час акції 9 травня. Хлопець використовував нацистське вітання під час заходів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube