Єрмак привітав Трампа з інаугурацією у сухі чотири речення

Голова Офісу президента Андрій Єрмак лаконічно привітав Дональда Трампа з інавгурацією, подякувавши американцям за підтримку України. Українські політики закликають скористатися вікном можливостей, хоча у промові Трампа не було згадок про війну чи Україну

Андрій Єрмак
Єрмак привітав Трампа з поверненням

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак слідом за главою держави Володимиром Зеленським висловив привітання Дональду Трампу з поверненням на пост президента США. Його звернення було вкрай стислим. А акцент зроблений на важливості вирішення глобальних проблем.

Це звернення він зробив у своєму телеграм-каналі. Він присвятив пост значенню посади Трампа у розв'язанні війни та подякував за підтримку України.

"Вітаю Президента Дональда Трампа та американський народ з інавгурацією. Важливий день. Це день надій на розв’язання проблем та глобальних викликів. Дякуємо американському народу за підтримку України!", - написав Єрмак.

Портрет Трампа, яким Єрмак проілюстрував свій пост
Портрет Трампа, яким Єрмак проілюстрував свій пост

Президент Зеленський, у свою чергу, зазначив, що інавгурація Дональда Трампа – це початок нового етапу.

"Він сильна людина. Я бажаю успіху Президенту Трампу, всій Америці. Українці готові працювати разом з американцями, щоб досягти миру – справжнього миру. Це шанс, яким потрібно скористатись", - наголосив Зеленський.

Що відомо про акцентри в промові Трампа: чи було там щось про війну в Україні

Однак, як свідчить аналіз промови Трампа, для України наразі відсутнє чітке бачення шляхів завершення війни. Попри те, що було згадано чимало важливих тем, про нашу країну та її виклики Трамп не сказав жодного слова. Це скоріше нейтральна констатація, що "вікно можливостей" залишається відкритим. 

Українські експерти, зокрема Сергій Куделя, професор політології з Університету Бейлор, відзначили кілька цікавих аспектів промови. Особливу увагу викликала згадка 25-го президента США Вільяма Мак-Кінлі, який проводив агресивну зовнішню політику: анексував Гаваї, розпочав війну з Іспанією, що призвело до відторгнення Куби. На думку Куделі, Трамп, посилаючись на нього, хоче підкреслити наміри відновити глобальну силу Америки, що може позначитися на слабших державах. Про це він сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода". Хоча найближчим часом різкої відмови США від допомоги Україні не очікується, експерт попереджає, що масштаби цієї підтримки будуть менш вражаючими, ніж за часів Джо Байдена.

Колишній посол України в США Олег Шамшур застеріг від надання надмірної ваги інавгураційним промовам, адже вони швидко втрачають актуальність. Утім, він вважає скандальною згадку Трампом про Панамський канал та Гренландію. Ці заяви, хоча й не стосуються України напряму, за його словами, свідчать про підхід, де інтереси великих країн домінують над потребами слабших. Таке мислення, яке частково нагадує риторику Путіна, викликає занепокоєння, особливо перед можливою зустріччю між лідерами США та РФ.

Нагадаємо також, що російський правитель Володимир Путін також привітав обраного президента США Дональда Трампа зі вступом на посаду глави держав. Він підкреслив, що готовий до переговорів щодо врегулювання війни РФ проти України. Путін заявив, що ціллю переговорів має бути довгостроковий мир, а не перемир'я. Не забув він згадати традиційний наратив про "російськомовних", які проживають в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube