Верховний суд Італії узаконив фашистське вітання, але є певні умови

Читать на русском

В Італії фашистські вітання дозволили, якщо воно не створює загрози громадському порядку

Читать на русском
В Італії на мітингах дозволили зіговати
Верховний суд Італії прийняв суперечливе рішення

В Італії фашистські вітання дозволили, якщо воно не створює загрози громадському порядку

Верховний суд Італії ухвалив, що фашистські вітання на мітингах є законними. Але є одна умова - якщо такий жест не загрожує громадському порядку. Або не націлений відродити заборонену фашистську партію країни. 

За повідомленням CNN, кілька членів опозиційних партій Італії та лідери єврейської громади розкритикували це рішення Верховного суду та планують виступити проти нього.

Рішення було прийнято майже через два тижні після того, як проаналізували відео, на якому понад 150 чоловіків здійснюють фашистське вітання – так зване "римське вітання" – у центрі Риму на згадку про вбивство 7 січня 1978 двох членів вкрай правої молодіжної групи. Рішення Верховного суду, винесене у четвер, 18 січня, не пов'язане з нещодавнім мітингом 7 січня, який пройшов перед колишньою штаб-квартирою неофашистської партії Італійського соціального руху (MSI), де прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні розпочала свою політичну кар'єру. У зв'язку з мітингом не було здійснено жодних арештів, розслідування якого продовжується.

Виносячи своє рішення, суд розпорядився провести другий апеляційний процес щодо восьми чоловіків, засуджених за вітання на заході в Мілані у 2016 році, присвяченому вбивству у 1975 році бойовика, який належить неофашистському руху CasaPound. Їхній вирок, винесений у 2016 році, був залишений чинним за першою апеляцією. Дата подання другої апеляції ще не призначена. Нова ухвала повинна застосовуватися до рішення суду нижчої інстанції, який потім зосередиться на тому, чи існувала загроза громадському порядку, чи було вітання спрямоване на повернення фашистської партії Італії.

Відповідно до трирівневої системи Італії всі кримінальні справи проходять три рівні: першорядний або перший рівень; автоматичний апеляційний або другий ступінь, а потім високий суд Касаційного суду, який визначає, чи має справа повернутися на апеляційний рівень чи вона буде підтверджена та закрита.

"Рішення касаційного суду встановлює, що римське вітання не є злочином, якщо не існує конкретної небезпеки відновлення фашистської партії, як це передбачено статтею 5 закону Шельби (Італійська конституція забороняє відтворення фашистської партії выдповыдно до закону Шельби від 20 червня 1952 року - ред.), або не існує конкретних цілей расової дискримінації та насильства, як це передбачено законом Манчіно", - розповів CNN адвокат двох обвинувачених Доменіко Ді Тулліо.

Що відомо про "римський салют", чи є вітання заборонним

Нацистське вітання, відоме як "гітлерівський" або "римський салют." Це жест, при якому права рука піднімається вверх, зігнута в лікті, з вигнутою долонею та вказівним та середнім пальцями направленими вперед. Цей жест був широко використовуваний нацистами під час Другої світової війни та під час режиму Адольфа Гітлера в Німеччині.

В багатьох країнах використання нацистського вітання або будь-яких символів, пов'язаних з нацизмом, є незаконним і вважається злочином. У нинішньому світі ці символи часто асоціюються з ідеями расизму, антисемітизму та тоталітаризму, і їх використання є суспільно неприйнятним. У Німеччині, "нацистський салют" є незаконним в рамках законодавства, яке регулює використання символів та виразів, пов'язаних з нацизмом. Закон про заборону розповсюдження нацистських символів був введений для запобігання використанню нацистських знаків з метою заборони просування ідей, що суперечать принципам демократії.

Так само й в Україні порушення Закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки, ухваленої парламентом у липні 2015 року, карається обмеженням волі до 5 років (з можливою конфіскацією майна) або від 5 до 10 років, якщо порушення скоєно організованою групою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.   

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.