Від ПриватБанку вимагали кримський вклад, якій він нібито виплатив: що вирішив суд

У жовтні 2022 року скандально відомий суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк вирішував, чи дійсно ПриватБанк мав повернути жінці вклад, який вона робила у Криму

кримський вклад у ПриватБанку
Жінка розраховувала отримати 1,7 мільйона гривень

У червні 2011 року жінка принесла до ПриватБанку 800 тисяч гривень та поклала їх на депозит. У лютому 2017 року вона захотіла забрати всі кошти з рахунків. Проте у банку начебто відмовили через окупацію Криму, де жінка робила вклади.

Спочатку у ПриватБанку сказали, що «розглядається питання врегулювання проблем вкладників», а з часом заявили про «відсутність доступу до первинної документації по рахунках клієнтів». Це все ставало на заваді виплати грошей.

У вересні 2019 року жінка попросила допомоги у Національного банку, проте там проблему з поверненням вкладів не вирішили. Єдине, що було відомо, що у березні 2014 року на спірному рахунку жінки було понад 500 тисяч гривень.

Що було у суді

Жінка просила, щоб ПриватБанк виплатив їй 1,7 мільйона гривень. У цю суму входив нібито невиплачений депозит з процентами, 3% річних та штраф в мільйон гривень.

На це адвокат банку заявив, що рахунок закрили, а гроші по ньому виплатили. Тому провадження треба закрити. Проте клієнтка запевняла, що їй не повернули понад 500 тисяч гривень та попросила суд домогтися від ПриватБанку інформації по рахунку.

Коли надійшла відповідь від головного бухгалтера ПриватБанку, то стало зрозуміло – частину грошей жінці виплатили, а іншу частину перевели на інший рахунок, який було відкрито на її ім’я. Таким чином суддя встановив, що одразу всі кошти банк не віддав. А доказів того, що банк все повернув у справі начебто не було.

Що вирішив суддя

Суддя визнав, що відсутність договорів не спростовує факт «існування грошового зобов`язання банку» перед клієнткою. У фінустанові не заперечували, що жінка відкривала у них рахунки. Проте там вважали, що виплатили все і немає чого повертати.

Проте довідка від головного бухгалтера це начебто спростовувала. До того ж жінка довела, що приносила гроші до банку та надала на підтвердження цього договір, банківські квитанції та виписки.

Тому у жовтні 2022 року суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк вирішив, що ПриватБанк має виплатити своїй клієнтці 1 мільйон 759 тисяч 015,93 гривні.

Чи витримало перевірку рішення судді Вовка

У ПриватБанку не погодилися з таким висновком та вирішили його оскаржити. Адвокат установи заявила, що у довідці від головного бухгалтера не було вказано жодного номера договору та номеру рахунку, по якому обліковувалися понад 500 тисяч гривень. До того ж до позову не додавали виписки по рахунках за кінець 2011 року, але суддя Вовк послався на них та прийняв рішення. Як він так зміг – було не відомо.

«Суд першої інстанції не врахував письмові пояснення (ПриватБанку) від 17.02.2022, до яких додано копії платіжних доручень...на суму 373871 грн та 1 326,01 грн та на суму 431156,63 грн, які свідчать про виплату коштів та повне виконання зобов`язань за депозитними договорами перед (клієнткою). Таким чином суд першої інстанції фактично стягнув з (ПриватБанку) суми коштів, які вже були сплачені», - заявили у банку.

У відповідь захисниця вкладниці заявила, що її клієнтка не відкривала всі ці нові рахунки. Проте це нібито банк «безпідставно відкрив рахунок...та незаконно вивів грошові кошти, що належать (жінці) без її відома та згоди».

Судді уважно все перевірили та визнали, що жінка просила повернути гроші за однією угодою, проте ця сума була на іншому рахунку. А за цим новим рахунком ніхто нічого не вимагав. Більш того, в січні 2013 року жінка отримала спірні кошти у касі ПриватБанку і цьому були докази.

Через це у березні 2023 року судді Київського апеляційного суду Галина Кирилюк, Ійя Рейнарт та Тетяна Семенюк постановили, що гроші від ПриватБанку жінка не отримає.

Інформатор розповідав, що ПриватБанк не хотів віддавати чоловіку його кримські вклади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube