ПриватБанк не хотів віддавати чоловіку його кримські вклади: що вирішив суд

У липні 2015 року суддя Вишгородського районного суду Київської області вирішила, що банк не має повертати заощадження, які робилися у Криму. Проте, це було не остаточне рішення

ПриватБанк не хотів віддавати чоловіку його кримські вклади: що вирішив суд
Понад три роки чоловік доводив, що має право забрати свої вклади

У 2013 році кримчанин поклав на депозити у ПриватБанку 220 тисяч гривень. Коли він захотів забрати гроші, то ПриватБанк послався на окупацію півострова та гроші не повернув.

В ПриватБанку пояснювали, що через дії росії на території автономної республіки банк припинив свою діяльність

«Були арештовані права та зобов'язання банку, в тому числі права вимоги та борги за всіма зобов'язаннями. Майно ПриватБанку на території Автономної Республіки Крим окупаційною владою віднесено до майна, що підлягає націоналізації й обліковується як власність Республіки Крим», - йдеться в поясненнях банку.

Також рф вирішила, що всі питання з вкладниками має вирішувати некомерційна організація «Фонд захисту вкладників». Нібито ця організація замінила на півострові українську фінустанову. Тому в банку порадили звертатися до неї, а ПриватБанк на материковій частині не мав уявлення, який стан справ з кримськими боргами та виплатами.

Тому, не отримавши грошей, чоловік звернувся до суду.

Що було у суді

Клієнт ПриватБанку просив виплатити йому майже 334 тисячі гривень за депозитами. Крім цього, чоловік планував отримати 10 тисяч гривень компенсації за затримку повернення його грошей.

На це адвокати ПриватБанку відповіли, що після окупації Криму у 2014 році Нацбанк прийняв постанову «Про відкликання та анулювання банківських ліцензій...на території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя». За нею ПриватБанк мав місяць, щоб закрити свої відділення на півострові.

Але окупанти випередили Нацбанк та раніше забрали майно українських банків. Відділення ПриватБанку нібито відійшли «Фонду захисту вкладників». Це заснована російською федерацією організація мала повернути людям гроші. Проте, чи всі отримали свої заощадження нічого не відомо.

Поглянувши на все це, суддя заявила, що через окупацію дізнатися розмір депозитів чоловіка неможливо. Також вкладник заявив, що до окупації Криму користувався коштами на рахунках та знімав нараховані відсотки.

Через це у липні 2015 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Олена Скарлат вирішила, що вклади ПриватБанк не поверне.

Кому дісталися вклади кримчанина

Не погоджуючись з рішенням суду, чоловік подав на нього скаргу. Судді в апеляції визнали, що ще у жовтні 2014 року кримчанин повідомив ПриватБанк, що хоче достроково розірвати договори та вимагав повернути кошти. Однак банк відмовив, пославшись на окупацію та припинення своєї діяльності у Криму.

«Зобов'язання за дійсними договорами має виконувати саме ПриватБанк як юридична особа, а не його кримська філія. Ліквідація філій або припинення у будь-який спосіб їх діяльності не звільняє банк від виконання обов'язків по укладених і дійсних договорах», - вважали судді Апеляційного суду Київської області.

Тому у жовтні 2015 року судді вирішили, що ПриватБанк має виплатити чоловікові майже 334 тисячі гривень.

Однак проти цього виступив вже ПриватБанк. Він звернувся до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ та просив скасувати постанову про повернення коштів.

Адвокати фінустанови запевняли, що у чоловіка начебто не було оригіналів або завірених копій договорів банківських вкладів, а також доказів внесення готівки у касу банку. Крім того, повернення вкладів мало б відбуватись коштом майна філій, що знаходяться у Криму.

Але судді не дослухалися до таких заяв та у березні 2018 року постановили, що ПриватБанк має повернути клієнту його вклади. Це рішення було остаточним.

Інформатор розповідав, що ПриватБанк видав кредит за втраченим паспортом. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube