Лідером парламентських виборів у Франції після першого туру стала ультраправа партія "Національне об'єднання"
У неділю, 30 червня, відбувся перший тур парламентських виборів у Франції. Результати екзитполів свідчать про перемогу ультраправої партії "Національне об'єднання", формальним лідером якої є Марін Ле Пен, яка має репутацію проросійської кандидатки. При цьому політична сила президента Франції Еммануеля Макрона може опинитися на третьому місці.
За результатами екзитполу Ifop, партія "Національне об'єднання" отримала підтримку 34,2% виборців. На другому місці ультраліва партія "Народний фронт" із 29,1% голосів. Політична сила Еммануеля Макрона, президента Франції, отримала 21,5% голосів.
Відомо, що явка в першому турі парламентських виборів у Франції становить близько 69%. Водночас варто підкреслити, що 7 липня будуть проводити другий тур виборів. У випадку, якщо "Національне об'єднання" збереже рівень підтримки, то ультраправа партія отримає більшість місць у французькому парламенті.
За прогнозом видання Le Figaro, "Національне об'єднання" можу отримати від 240 до 270 місць у парламенті. При цьому в ультралівої партії "Народний фронт" - приблизно 180-200 місць. Партія президента країни Еммануеля Макрона може отримати лише 60-90 місць.
Слід зазначити, що президент Франції Еммануель Макрон оголосив дострокові парламентські вибори на тлі того, що його партія програла вибори у Європейський парламент ультраправим. При цьому партія проросійської Марін Ле Пен набрала у два рази більше голосів, ніж президентська політсила.
Аналітик, політтехнолог і колишній заступник керівника пресслужби президента України Олександр Кочетков зазначив, що практика, коли політична сила йде на перевибори, якщо втратила підтримку, в демократичних виборах є загальноприйнятною. Проте, на думку експерта, президент Макрон орієнтується на реванш.
"Якщо Макрон вважає, що це буде корисним із погляду політичного процесу. Щоб його не звинувачували в слабкості, він перезавантажує систему. Він зараз одягнув френч де Голля (Шарль де Голль, президент Франції у 1958–1969 роках — ред.) і намагається бути найрішучішим політиком Європи та Франції. От як вчинив би де Голль? Ну звісно він перезапустив би систему й не боявся, що він ще раз програє. От Макрон діє за зразком де Голля, повертаючи Франції вплив, велич і перспективу. Цілком зрозумілий із погляду французької системи хід, але я не впевнений, що він буде вдалим", - зауважив аналітик.
Водночас експерт зазначив, що ще зарано казати про негативний вплив виборів до Європарламенту у Франції на підтримку України. Він підкреслив, що навіть якщо партія Ле Пен виграє, то ще питання, чи зможе вона створити коаліцію. При цьому посада президента Франції лишає Макрону принаймні частину впливу.
"Якщо на парламентських виборах переможуть і будуть впливовими праві політичні сили, не тільки Марін Ле Пен…. от тут треба буде дивитися, який загалом розклад і чи буде вона поводитися як політик, чи як радикал. Як політик — вона буде домовлятися, тоді там особливих змін не буде. А якщо, як радикал, то вона буде торпедувати все, що робить Макрон… Є сподівання, що вона настільки довго в політиці, що не почне руйнувати країну, тільки тому, що отримала владу", - зауважив експерт.
Водночас зазначається, що Марін Ле Пен у Кремлі вважають "своєю". Щобільше, угорські банки, пов'язані з Орбаном, свого часу забезпечили належне фінансування її передвиборчій кампанії. Однак експерт підкреслив, що у 2017 році, коли президентом США став Дональд Трамп, Москва теж раділа.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.