Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Скандальний звіт головного зовнішньополітичного відомства Сполучених Штатів звинувачує Україну в обмеженні свободи слова
У звіт Департаменту США за 2023 рік про дотримання прав людини в Україні критикують телемарафон. Найважливіше зовнішньополітичне відомство Сполучених Штатів вважає, що він необ’єктивно висвітлює події російсько-української війни, дотримуючись провладних наративів. Американці вважають, що уряд обмежує свободу, коли заборонив чи заблокував діяльність ЗМІ та журналістів, яких вважає загрозою для національної безпеки. Деякі медіа скаржаться на відсторонення від вигідних контрактів на наземне мовлення та тиск із боку Офісу президента.
Держдеп опублікував звіт на своєму сайті. Відомство зазначає, що указ про введення воєнного стану дав можливість уряду «запровадити подальші обмеження для ЗМІ та медіасвободи».
«Деякі спікери, які критикували владу, також потрапили до чорного списку урядових новинних програм. Журналісти-розслідувачі, які критикували владу, іноді ставали мішенню негативних кампаній у соціальних мережах, іноді через дружні до уряду канали. На свободу ЗМІ продовжували впливати й інші практики, зокрема самоцензура», — йдеться у звіті.
Телемарафон давно критикують за однобічне провладне висвітлення інформації. За два роки війни рейтинг довіри до «Єдиних новин» впав удвічі. Обурення громадськості викликала ініціатива про бронювання працівників телемарафону від мобілізації. В Україні зареєстрували петицію, яка закликає перенаправити кошти з фінансування телемарафону «Єдині новини» на армію. Вона набрала необхідну кількість голосів. Однак прем’єр Денис Шмигаль заявляє, що перенаправляти кошти з телемарафону на підтримку ЗСУ не доцільно.
Згідно з опитуванням фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова, кожен третій українець використовує телемарафон для отримання інформації. Разом з тим першість серед джерел інформації займає Телеграм, міжособистісне спілкування та YouTube.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.