Зараз телемарафон має рівень довіри менше 30%, але питання в іншому – він має постійну тенденцію до зниження рівня довіри, вважає голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин
В інтерв’ю Gazeta.ua голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин розповів про своє бачення вирішення проблем, які стосуються медіа сфери України. Зокрема, всеукраїнського телемарафону. Думки, висловлені в цьому інтерв’ю, Юрчишин опублікував 10 квітня в своєму телеграм-каналі.
За словами Ярослава Юрчишина, зараз телемарафон має рівень довіри менше ніж 30%.
«Але проблема навіть не в тому, високий він чи ні. Питання в іншому: ми маємо постійну тенденцію до зниження рівня довіри. А якщо в нас знижується довіра до єдиного верифікованого джерела інформації, то вочевидь, треба щось із цим робити. Я важко уявляю, як владі вдасться пояснити це в умовах, коли зменшуватиметься зовнішня допомога, як збройна, так і економічна, коли немає ресурсів на первинні потреби, а ми знаходимо кошти на марафон», - зауважив Юрчишин.
Він додав, що наступного року буде значно складніше це робити. Якщо в 2022 році це рішення пройшло достатньо легко, в 2023-му – майже без критики, то в 2024-му вона була вже досить жорсткою, сказав він.
«Ми розуміємо, що на момент прийняття бюджету 2025 року критика буде ще жорсткішою, якщо єдиний марафон буде в тому форматі, в якому він є зараз», - переконаний Юрчишин.
За час вторгнення держава виділила на виробництво марафону вже 1,12 млрд грн. У 2024 році українські платники податків заплатять за трансляцію Єдиного телемарафону півмільярда гривень.
Найбільший контракт на 2024 рік вартістю 190 млн грн узяло ТОВ "Ми - Україна" . Ціна години контенту для "Єдині новини #UAразом" не змінилась - 196 тис грн. Фірма з’явилась в телемарафоні "МПІУ" в кінці 2022 року. Після того, як "Новинна група Україна" Ріната Ахметова здала свою ліцензію державі, а її тележурналісти перейшли на новий телеканал "Ми - Україна". За чиї гроші фінансувався телеканал до отримання першого державного підряду - невідомо.
Решту замовлень розподілили між телеканалами традиційних олігархів, як і минулого року.
Міністерство культури та інформаційної політики України підтвердило телеканалам, які беруть участь у телемарафоні "Єдині новини", їхню критичну важливість для економічного функціонування та забезпечення життєвої діяльності населення у важливий період. Це означає, що працівникам телеканалів збережено бронювання від мобілізації.
Відповідно до директив Мінкультури, телеканали, що беруть участь у телемарафоні (марафон – це інформаційний канал, який виробляють і транслюють шість телеканалів/медіагруп - ред.), мають статус критично важливих для економічного функціонування та забезпечення життєдіяльності населення у цей важливий період. Серед заброньованих телеканалів - "Ми-Україна", "1+1", ICTV, "Інтер", "Рада", "Суспільне", а також ВВС, Укрінформ, Новий канал, Старлайн медіа, СТБ, Хмарочос медіа, УНІАН ТБ, Deutsche Welle, ТЕТ, а також Національна спілка журналістів України та інші підприємства, установи та організації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.