Гетманцев каже, що один день війни обходиться Україні у 5 млрд грн, нардеп вважає, що знайти такі гроші шляхом економії державних видатків неможливо
Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев висловився про ініціативу щодо перерозподілення грошей з телемарафону чи скорочення державного апарату для фінансування ЗСУ. Він назвав це "відвертою дичиною" та пояснив, що ці кошти надто мізерні в масштабах війни. Також депутат розповів, ще за рахунок чого теж не будуть фінансувати армію.
Про це Гетманцев написав у своєму телеграм-каналі. Він назвав безглуздою дискусію в соцмережах про те, чи вистачить у держави грошей на підвищення виплат військовим "на нулі". Нардеп заявив, що держава має тільки два джерела для воєнних видатків - податки й державний борг. Саме ці джерела будуть використовуватися, щоб профінансувати нову виплату.
"Усі масштабні війни за великим рахунком фінансувались коштом податків та державного боргу", - пише Гетманцев.
При цьому він назвав відвертою дичиною ініціативи щодо перерозподілення грошей з телемарафону чи скорочення державного апарату для фінансування ЗСУ. Гетманцев пояснив, що грошей, виділених на телемарафон, надто мало, щоб вони допомогли ЗСУ.
"А як же перерозподілення грошей з марафонів, скорочення держапарату та інші супер-ідеї маминих "геніїв" з соцмереж? Скажу так, минулого року поточне утримання війська за загальним фондом державного бюджету коштувало 5 млрд грн на день. Ви можете самі порахувати, скільки днів війни ми можемо профінансувати, намагаючись зекономити декілька мільярдів гривень на ефемерних державних видатках. Так, звісно, і це гроші, але це відверта дичина, коли вказують на ці кошти як на рішення", - зазначив депутат.
Гетманцев наголосив, що водночас треба уникати фінансування ЗСУ за рахунок емісії (це, по суті, додрук грошових одиниць, в Україні - гривень, - ред.). Це рішення спровокує інфляцію.
"А от чого треба точно сторонитись - це фінансування за рахунок емісії. Бо бюджетна емісія провокує інфляцію і девальвацію. І так, це теж податок, але податок нечесний і податок, що відчутно бʼє по найменш незахищених громадянах та економіці, - написав він.
Ще в січні цього року в Україні створили петицію з вимогою перенаправити кошти з телемарафонів "Єдині новини" та FREEDOM на потреби Збройних сил України. Суть петиції в тому, що замість трансляцій телемарафонів, які, на думку багатьох, не завжди ефективні, доцільніше використовувати ці гроші для підтримки ЗСУ. За словами автора петиції, "Єдині новини" і FREEDOM "надзвичайно дорогі" для державного бюджету: за 2022 і 2023 роки на них витратили 2,13 млрд грн. За цю суму, як стверджує Білоус, можна було б купити понад 21,5 тисячі квадрокоптерів DJI Mavic 3 або 4000 пікапів. До слова, у 2024 році на фінансування телемарафонів заклали майже 2 млрд гривень.
Петиція набрала понад 29 тисяч голосів, тому з'явилася відповідь Кабінету міністрів. Так, в Кабміні заявили, що це недоцільно перенаправляти кошти, які призначені для телемарафону, на фінансування ЗСУ. Адже, телемарафон є частиною протидії агресії РФ в інформаційному просторі. До того ж забезпечення інформаційної безпеки є частиною державної політики.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.