Дані чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, вже оцифровані - заступник міністра оборони Гаврилюк

Читать на русском

На сьогодні оцифровані дані щодо чоловіків у всіх 24 регіонах України та Києві

Читать на русском
Іван Гаврилюк
В Міноборони розповіли, що перейшли до цифрового обробки даних військовозобов'язаних

На сьогодні оцифровані дані щодо чоловіків у всіх 24 регіонах України та Києві

Дані про чоловіків призовного віку, які можуть бути мобілізовані, вже оцифровані. Міністерство оборони перезапустило електронну систему "Оберіг", зробило 23 мільйони запитів на оновлення даних громадян. На сьогодні оцифровані дані щодо чоловіків у всіх 24 регіонах України та Києві.

Про це повідомив заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад за участі Президента України. Він назвав одним з головних завдань Міністерства оборони адаптацію оборонних стратегій до швидкозмінних умов військово-політичної та військово-стратегічної ситуації. 

Зокрема,  до таких заходів належить  мобілізація та залучення громадян до роботи в Силах оборони. Гаврилюк у подробицях розповів про ухвалений Верховною Радою у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію, зробивши фокус на чотирьох важливих речах

  • обовʼязку громадян;
  • обовʼязках органів місцевого самоврядування;
  • обліку всіх чоловіків у віці 18 – 60 років 
  • закритті частини шпарин ухиляння від мобілізації.

Заступник міністра пояснив, що з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби тих людей, які були визнані обмежено придатними. Також він повідомив про роботу рекрутингових центрів, які відкриваються у регіонах. Починаючи з 11 лютого, в Україні відкрито 10 таких центрів в п’яти регіонах: по одному – у Львові, Полтаві та Запоріжжі, два Центри – у Харкові та шість – у Дніпропетровській області. 

"До кінця липня по країні має бути відкрито ще 22 таких центри. Через відкриті центри вже зафіксовано понад тисячу звернень. І понад 200 осіб вже оформлюються на посади. За результатами роботи рекрутингових центрів очікується збільшення кількості контрактів до чотирьох-п’яти тисяч на місяць", – повідомив Гаврилюк.

Також з початку квітня запущено агрегатор вакансій до лав Сил оборони України, які були розміщені на платформах LobbyX, Work.ua, robota.ua та OLX Робота. Що стосується системи "Оберіг", то вона інтегрована з Державною податковою службою, Міністерством юстиції, Державною прикордонною службою, Міністерством освіти, Державною міграційною службою та Судовою адміністрацією. 

Як система "Оберіг" допоможе збільшити кількість призовників 

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг синхронізований з іншими реєстрами державних органів влади. Це має покращити роботу територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки.

Сам електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг" запрацював в Україні ще у жовтні. У Міністерстві оборони повідомляли, що мають можливість виявляти усіх, хто підлягає мобілізації, навіть якщо людина ігнорує повістку та не оновлює свої дані у ТЦК.

Напередодні міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров також розповідав, що для роботи єдиної системи вже відцифрували понад 90% необхідної інформації. Тепер, коли людина буде приходити у військкомат, дані про неї вже будуть знаходитися в цій системі. Завдяки цьому зникнуть черги та паперові папки з документами. А в ЗСУ зможуть легко бачити, що відбувається з мобілізацією та скільки в Україні є військовозобов'язаних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.