Великі гравці не мають бути анонімними: власник "України на часі" Вадим Інгеров пояснив, як треба регулювати телеграм-канали в Україні

Читать на русском

На його думку, перед створенням закону про регулювання депутати мають зустрітися з представниками медіа

Читать на русском
Вадим Інгеров
Вадим Інгеров про регулювання Telegram в Україні. Колаж: Інформатор

На його думку, перед створенням закону про регулювання депутати мають зустрітися з представниками медіа

Власник одного з найбільших Telegram-каналів “Україна на часі” та керівник медіа-холдингу, до якого окрім телеграм-каналів входить сайт Інформатор-Україна та його регіональні підрозділи, Вадим Інгеров прокоментував бажання Верховної Ради регулювати роботу месенджера в Україні. Він заявив, що закон про медіа дійсно має торкатися і роботи Telegram. Однак для цього, на думку Інгерова, законотворці мають попередньо зустрітися з власниками українських пабліків.

Про це він висловився в ефірі YouTube-каналу “Україна на часі”. Він також додав, що власники Telegram-каналів та автори законів мають “почути один одного”.

Водночас власник “Україна на часі" зазначив, що анонімність каналів у месенджері є, скоріше, “фішкою” і в них немає нічого поганого. Втім, пабліки, які працюють на росію, як він зазначив, мають закрити, а тих, хто на них працював, потрібно покарати.

“Боротися з анонімними каналами не потрібно, адже деякі з них виконують важливі завдання з інформування мешканців росії про те, який насправді стан справ і в рф, і в Україні”, – підкреслив Інгеров.

Він наголосив, що важливо, щоб під хвилю закриття каналів не потрапили нормальні пабліки, які нічого не порушують. Усі блокування та регулювання, на його думку, мають відбуватися у діалозі з власникам та адміністраторами сторінок у різних месенджерах та соцмережах.

За словами Інгерова, влада має зібрати всіх великих медійних гравців та сісти з ними за стіл переговорів. Зокрема, мають дізнатися, які є потреби у власників каналів, що вони хочуть робити для держави та для перемоги у війні. І саме на основі цього можна створити закон для ЗМІ.

“Великі гравці не мають бути анонімними. Вони мають бути зрозумілими і, можливо, навіть зареєстрованими”, – зазначив він.

Власник “Україна на часі” додав, що влада також може запросити до діалогу представників традиційних ЗМІ, щоб уникнути зайвих конфронтацій. Між ними та адміністраторами Telegram-каналів є суперечки, але всім необхідно працювати заради спільної мети.

 

Рада хоче регулювати Telegram

Напередодні голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що для того, щоб регулювати діяльність анонімних Телеграм-каналів в Україні, парламент має ухвалити профільний закон про дезінформацію. За його словами, наразі ж ані українське нормативно-правове регулювання, ані європейське не може притягнути власників соцмережі до такої співпраці, саме тому потрібен новий закон.

“Важливо знати хто за ними стоїть, щоб ми могли висувати чіткі претензії і закривати через співпрацю з адміністраторами канали, які конкретно працюють на країну-агресора”, – зазначив він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.