Психологи проаналізували успіхи швидких побачень
Майже кожен з нас колись відчував себе ніяково на вечірці. Тоді ці поради психологів можуть стати у пригоді. Ситуації, в яких довкола нас скупчується багато незнайомих, сторонніх людей, можуть лякати, але вихід є, йдеться в публікації IFLScience.
Психологи дослідили, як здаватися оточуючим більш симпатичним. В одному з таких досліджень розглядалися часто незручні перші зустрічі, коли ви змушені спілкуватися з колегами або друзями друзів, з якими ви ще не знайомі. Дослідники з Гарварду зосередилися на тому, як балакучість впливає на думку про вас.
Уявіть такий сценарій: ви вперше зустрічаєте нового колегу на корпоративній вечірці. Ви починаєте розмову, і колега розповідає вам смішну історію. Ви зацікавлені й ставите кілька запитань, щоб уточнити деталі історії. Після того, як розповідь закінчилася, ви обмінюєтеся люб’язностями та розходитеся. Пізніше ви розумієте, що ваш колега нічого не запитав у вас. То хто з вас двох справив краще враження на співбесідника. Отже, виявляється балакуни не завжди справляють найкраще враження.
У серії досліджень люди говорили онлайн та офлайн. Одного з учасників спілкування попросили поставити іншій людині кілька запитань, а після цього учасників попросили оцінити співрозмовника. Вийшло, що людям більше подобаються ті, хто ставлять більше запитань. Такі люди вважаються більш чуйними, дійшли висновку психологи.
У третьому експерименті команда розглянула дані швидких побачень. Людей просили оцінити своїх партнерів, а також те, чи погодяться вони на друге побачення.
"Коефіцієнт повторних запитань, встановлений алгоритмом обробки природної мови, показав, що швидкі побачення, які ставлять більше додаткових запитань під час побачень, з більшою ймовірністю викличуть згоду на повторне побачення партнерів, що є поведінковим показником симпатії", – наполягають вчені.
Вони також виявили, що зазвичай люди не очікують, що постановка питань посилить міжособистісну симпатію. Це говорить про їхню щирість під час ведення розмови.
Отже, ставте запитання, і нові запитання, це дозволить вам продемонструвати розум, зацікавленість і чуйність, а також бути в очах інших ще більш симпатичними. Але є один нюанс: не переходьте особисті кордони. Не питайте про те, про що не готові розповідати самі. І в цілому будьте готовими відповідати на зустрічні запитання щодо вас самих. Удачі!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.