Вантажний транзит стане простішим: Україна відкриє новий пункт пропуску з Румунією

Новий прикордонний пункт зможе пропускати 500 вантажівок на добу

Шмигаль
Шмигаль розповів про відкриття нового пункту пропуску на кордоні з Румунією

У вівторок, 2 квітня, Кабмін України та уряд Румунії затвердили угоду про створення нового міжнародного пункту пропуску на кордоні між двома країнами. Пункт пропуску буде орієнтований на вантажний транспорт, що дасть змогу розвантажити інші переходи та оптимізувати логістичні маршрути. Новий прикордонний пункт відкриють між населеними пунктами Біла Церква (Закарпатська область, Україна) і Сігету Мармацієй (Румунія).

Про це сказав прем'єр Денис Шмигаль на засіданні уряду. Сама угода була підписана ще 18 серпня 2023 року в Бухаресті.

"Сьогодні Україна та Румунія будують надзвичайно вигідне партнерство, і ми маємо на меті його постійно поглиблювати. Ухвалюємо постанову, яка дасть змогу відкрити новий українсько-румунський пункт пропуску Біла Церква - Сігету Мармацієй", - заявив прем'єр-міністр.

Наразі на кордоні з Румунією діє п'ять автомобільних пунктів пропуску та один пункт пропуску для поромного сполучення. З них лише два оформляють вантажні автомобілі: Порубне - Сірет і Дякове - Халмеу. За добу вони можуть пропускати не більше 400 вантажівок. Новий пункт пропуску Біла Церква - Сігету Мармацієй зможе пропускати 500 вантажівок на добу.

За словами Шмигаля, загалом на західному напрямку Україна планує створити дев'ять нових пунктів пропуску та модернізувати ще 13 пунктів пропуску.

Поляки поновили блокування руху для вантажівок

Тим часом ситуація на польсько-українському кордоні знову загострилася. У вівторок, 2 квітня, поляки поновили блокаду кордону на пункті пропуску "Угринів-Долгобичув". Протестувальники блокують рух для вантажівок. Як наслідок - можливе ускладнення руху як на виїзд з Польщі, так і на в’їзд.

Напередодні, 28 березня у Варшаві урядові делегації Польщі та України провели перемовини. Прем’єр-міністри Денис Шмигаль і Дональд Туск підписали спільну заяву. Домовленості стосуються врегулювання ситуації на кордоні, торгівлі між країнами та військової допомоги Києву.

Нагадаємо, з 1 квітня Польща зупиняє транзит української агропродукції та розширює перелік товарів, на які діють обмеження. Наразі заборонено експортувати до Польщі ріпак, кукурудзу, пшеницю та соняшник. У колах польської влади є різні погляди на проблему, але наразі переважають найрадикальніші заходи - не лише скасування експорту української продукції до ЄС, але й транзиту. Дональд Туск пропонує викупити надлишки зерна, які зберігаються в ЄС, й надіслати його як гуманітарну допомогу до Африки. Проте його лінію наразі не підтримують в уряді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube