Блокада кордону: поляки не пропускають в Україну гуманітарні вантажі - ДПСУ

Читать на русском

Поляки не виокремлюють вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу або інші важливі вантажі в Україну

Читать на русском
Блокада кордону
Гуманітарна допомога застрягла на кордоні через блокаду поляків, кажуть в ДПСУ

Поляки не виокремлюють вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу або інші важливі вантажі в Україну

Польські протестувальники, які блокують кордон з Україною, ймовірно, не пропускають гуманітарні та інші важливі вантажі. Поляки просто не виокремлюють такі вантажі серед інших. Кількість перетинів кордону вантажівками дуже низька.

Про це в ефірі телемарафону заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко. За його словами, якщо говорити про напрямок руху з Польщі в Україну, то українські прикордонники приймають транспортні засоби, які прибувають з польського пункту пропуску, які були оформлені по той бік кордону і вже були пропущені в бік України.

"Також можу додати, що при тій кількості перетинів кордону, яку ми маємо на цей час щодо руху вантажних транспортних засобів, в мене також є сумніви, що учасники цієї блокади пропускають можливу кількість гуманітарної допомоги, яка йде в Україну по всіх цих напрямках, бо звісно, що рух обмежений, але і кількість перетинів кордону дуже низька", - сказав Демченко.

Тому при черзі, яка є на території Польщі, скоріш за все, поляки не виокремлюють вантажівки, які перевозять гуманітарну допомогу або інші важливі вантажі в Україну. У ДПСУ не виключають, що гуманітарка застрягла на кордоні.

Блокада кордону

Польські фермери блокують п'ять КПП на кордоні з Україною. Акція протесту розпочалася 9 лютого.

15 лютого біля міжнародного пункту пропуску "Ягодин - Дорогуськ" на кордоні з Польщею українські перевізники розпочали власну блокаду, щоб поляки не могли проїхати. Українські водії планують залишитися на кордоні до 10 березня.

Блокада кордону розпочалася через те, що фермери Польщі вимагають перекрити надходження сільськогосподарської продукції з України, яка, на їх думку, дестабілізує не лише польський, а і європейський агроринок. Друга ключова причина страйків стосується Зеленої угоди та кліматичної політики Європейського Союзу. Фермери наголошують, що вимоги Євросоюзу є абсурдними, пов’язаними з великою бюрократією, яка змушує фермерів перетворюватися на чиновників, а на практиці вони прямо знищують сільське господарство, ускладнюють роботу та відбивають бажання молодого покоління брати господарства, які, в перед обличчям нераціональних правових змін, стає проблемою, а не способом життя.

Наразі у Польщі тривають протести фермерів проти "Зеленої угоди" ЄС. 15 лютого мирна демонстрація переросла в заворушення із запаленими фаєрами і петардами. У рамках протесту поляки закидали яйцями представництво Єврокомісії у Вроцлаві.

Також нагадаємо: український політолог Володимир Фесенко розкриває своє бачення відносин між президентом Володимиром Зеленським та Валерієм Залужним. Чи має ексголовком відношення до "скандального" закону про мобілізацію - це та багато іншого чекає на вас у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду для отримання повної інформації.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.