Польща зупиняє транзит українських агротоварів: які продукти потрапили під заборону

Міністерство розвитку та технологій Польщі розширило перелік українських сільськогосподарських продуктів, які не пропускатимуть через кордон для торгівлі, під заборону потрапили яблука, цукор, яйця та інше

протести польських фермерів, продукти
Влада Польщі пішла на поступки польським фермерам, заборонивши транзит деяких українських продуктів у Європу

З 1 квітня Польща зупинить транзит української агропродукції, розширивши перелік товарів. Наразі на територію Польщі заборонено експортувати українські ріпак, кукурудзу, пшеницю та соняшник. Нові обмеження у вигляді ліцензування планують запровадити ще для низки продуктів, зокрема цукор, яйця та м'ясо птиці та фрукти, особливо яблука. Крім того, планують ліцензувати аграрний експорт з України, що дозволить запровадити нові обмеження на ввезення товарів. 

Про зупинку транзиту з України повідомив міністр розвитку та технологій країни Кшиштоф Гетьман у понеділок 25 березня в ефірі Радіо Люблін він сказав: 

"Тривають переговори з Україною щодо системи ліцензування торгівлі сільськогосподарською продукцією Сподіваюсь, що цього тижня вони будуть завершені. Ми дуже просунулися в переговорах, але чутлива продукція припинить свій транзит від 1 квітня". 

Міністр пояснив, що така заборона пов'язана із фермерськими протестами, бо багато вимог щодо Green Deal не виконані. Щоб прибрати конкуренцію з України, влада Польщі йде на такий крок, дослухаючись до потреб власних аграріїв. Відтак окрім м'яса птиці, фруктів, яєць не ввозитимуть також українське зерно.

"Ми говорили з українською стороною, що навіть транзит — в першу чергу кукурудзи й пшениці практично закінчиться після 1 квітня", — зазначив польський міністр.

Загалом Польще не пропускатиме з України: цукор, яйця, м'ясо індика та курки, ковбасні вироби,  майже усі фрукти, особливо яблука. 

Торговельний сепаратизм

У колах польської влади є різні погляди на проблему, але наразі переважають найрадикальніші заходи - не лише скасування експорту української продукції до ЄС, але й транзиту. Дональд Туск пропонує викупити надлишки зерна, які зберігаються в ЄС, й надіслати його як гуманітарну допомогу до Африки. Проте його лінію наразі не підтримують в уряді. 

Президент України Володимир Зеленський наголошує на необхідності економічної та політичної консолідації в умовах антиєвропейської діяльності росії. Він висловив занепокоєння через недостатні обмеження російського доступу на аграрний ринок Європи. І обурився тим, що це дозволяє російським товарам конкурувати з українськими на незрозумілих умовах. В Україні вважають неправильним, що постійним тлом для російського терору став тиск на нашу державу в питаннях торгівлі

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Поговоримо про те, які переваги отримує Макрон, висуваючи такі заяви, як передача військ Україні, та що він думає про це зараз. Також обговоримо ці заяви в контексті конкуренції між Німеччиною та Францією за лідерство в ЄС, а також про те, що Франція не вважає Росію загрозою для себе. З нами в цьому обговоренні буде ветеран війни Юрій Гудименко. Приєднуйтеся - буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube