Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Зміни набули чинності 31 березня. Вони вплинуть зокрема і на планування подорожей країнами шенгену
31 березня Румунія та Болгарія частково вступили до Шенгенської зони. Так званий "авіаційний шенген" вплине і на українців. Зокрема, ці зміни стосуватимуться тривалості перебування в цих країнах.
Водночас українці, що подорожують країнами Шенгену на літаку з аеропортів Румунії та Болгарії, будуть звільнені від додаткових перевірок. Зміни вже набули чинності у неділю.
Відтепер час перебування в Румунії та Болгарії зараховується в загальний "шенгенський" стаж. Нагадаємо, безвіз передбачає, що українці можуть перебувати в таких країнах не більше 90 днів у межах 180-денного періоду, якщо вони не отримують посвідку на проживання чи тимчасовий захист. Тож тепер правила поширюються і на ці дві країни.
Для того, щоб уникнути проблем з законом, українцям, які часто подорожують країнами шенгену, мають підраховувати кількість днів, які вони там проводять. Водночас дві країни ЄС - Кіпр та Ірландія - мають власні правила в'їзду для українців, а перебування на їхній території не зараховуються до дозволеного "стажу" знаходження в країнах Шенгенської зони.
Крім цього українці, які літають до інших країн через Румунію та Болгарію, або подорожують через їхні порти, будуть звільнені від прикордонного контролю. Водночас, якщо українці захочуть поїхати до іншої сусідньої з Румунією країни наземним транспортом, контроль проходити все ж буде треба, йдеться у матеріалі.
Болгарія, і Румунія розпочали свій шлях до Шенгенської зони ще у 2007 році, провівши реформи внутрішнього законодавства. У 2011-му Єврокомісія відзвітувала про виконання всіх необхідних змін, але вступ до Шенгену блокували різні держави ЄС.
У суботу, 30 грудня, Рада ЄС одностайно вирішила, що з березня 2024 року Болгарія та Румунія приєднаються до Шенгенської зони в повітрі та на морі. Впродовж 2024 року триватиме робота над скасуванням контролю на сухопутних кордонах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.