У Комітеті зі свободи вважають додаток шкідливим і будуть шукати шляхи для його заборони
У середу 28 лютого за ініціативи парламентського Комітету з питань свободи слова відбувся круглий стіл, під час якого обговорювали діяльність журналістів та стандарти професії в Україні, а також торкнулися теми додатку Telegram. Тут вважають ресурс шкідливим. Кажуть, треба шукати шляхи для його блокування.
Інформація про те, що парламентський Комітет зі свободи слова не схвалює функціонування Telegram в Україні, з'явилась на офіційному сайті Верховної Ради . Тут опублікували звіт із засідання, де торкнулися цієї теми.
"Не обійшли співрозмовники увагою і тему загрози національній безпеці від соціальної мережі «Телеграм». Учасники круглого столу висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони її діяльності в Україні", - повідомляє сайт Верховної Ради.
Про Telegram висловилися зокрема голова правління громадської організації Інтерньюз-Україна Костянтин Квурт та директорка громадської організації «Інститут масової інформації» Оксана Романюк. Як зазначив Костянтин Квурт, Telegram "це ворожа платформа, і держава ніяк не протидіє, а навпаки заохочує його використання".
Напередодні падник голови Офісу президента Михайло Подоляк сказав, що якщо будуть ухвалені рішення про блокування Telegram - цієї соцмережі читати не будуть. Однак поки що вона діє. Подоляк наголосив на необхідності більшої прозорості Telegram-каналів. Він зазначив, що важливо, щоб власники, редакція та інші дані про такі канали були загальновідомими, адже вони мають значний вплив на людей.
Начальник управління у Департаменті кіберполіції вважає, що потрібно створювати якісний контент у телеграм, а не блокувати його. Що ж стосується технічних, юридичних чи навіть соціальних чинників блокування телеграму, то це буде зробити складно. Загалом, такі реформи "не на часі".
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов вже давно виступає за блокування Telegram в Україні. Сам він цим додатком не користується, бо вважає його дуже небезпечним.
Також раніше нардеп Давид Арахамія неодноразово писав у тому ж таки Telegram, що в мережі розповсюджується російське ІПСО. Пишуть, що українська влада готує повне блокування Телеграм каналів в Україні. Але, за словами Арахамії, ці фейки не варті уваги.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Усвідомлення походження агресії - ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як Путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми - у відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.