"Я дуже хочу срати": сайт Ради показав дивний телеграм-канал після чуток про заборону Telegram в Україні

Дуже креативний канал Верховної Ради був створений 28 лютого, на ньому всього два незрозумілі пости і вже 586 підпісників

Телеграм-канал Верховної Ради України
Неофіційний телеграм-канал Ради вміє дивувати

У середу, 28 лютого, на сайті Верховної Ради України з'явилося дуже дивне посилання на телеграм-канал після інформації про те, що комітеті Ради зі свободи слова підтримав заборону Telegram в Україні. Відтак, зі сторінки Верховної Ради користувач потрапляє на паблік під назвою "Не Верховна Рада України". На сторінці було спочатку лише одне мемне зображення голівудського актора і зірки фільму "Форсаж" Джейсона Стейтема з кумедним підписом "Я дуже хочу срати", а зараз канал хтось наповнює новим контентом.

Кому належить ця креативна задумка, наразі невідомо. Але в українських ЗМІ інформація викликала неабияке здивування.

Користувачі спершу намагалися здогадатись, що насправді трапилося і чи відбувся якийсь злам сайту Верховної Ради хакерами. Згодом стало зрозуміло, що створювачі нової сторінки телеграм використали стару адресу тг-канала Ради, яка було весь цей час вільна. Як би там не було, "новина дня" вже розійшлася по всіх каналах, і якщо спочатку на каналі було десь півтисячі користувачів, то через декілька хвилин ми можемо спостерігати зростання кількості підписників.

Ймовірно, це відбулося саме через чорний піар і спробу читачів перевірити все власноруч. Як підсумок - деякі українці переходять на "Не Верховну Раду України" і залишаються на хоч і фейковій, але "цікавій" і небуденній телеграм-сторінці ВР.

Так сторінка виглядала станом на 22:07 28 лютого
Так сторінка виглядала станом на 22:07 28 лютого

Офіційний телеграм-канал ВР повідомив, що сайт Верховної Ради зламали після його повідомлення про плани депутатів заборонити Telegram. Що знаходилося на фейковому каналі – ви вже можете побачити самі.

"Веб-сайт Верховної Ради України був зламаний, внаслідок чого посилання на Телеграм-канал Верховної Ради України на офіційному веб-сайті парламенту веде на фейковий канал", - повідомляє ТГ-канал Верховної Ради.

Водночас у меню сайту Верховної Ради посилання на телеграм канал Верховної Ради – коректне, і переходить на офіційний паблік ВР. Тим часом на фейковому каналі пояснили, чому вирішили покреативити. Однією з причин дійсно стала спроба заборонити мережу Телеграм в Україні. Друга причина - це те, що посилання https://t.me/verkhovnaradaofukrainy було вільне на час створення каналу (його створили 28 лютого - ред.) 

"А щодо мему — канал був створений, як реакція на новину на сайті ВР про круглий стіл, на якому учасники "висловили переконання, що необхідно шукати шляхи для заборони її [соцмережі Телеграм] діяльності в Україні".

Креативники нагадують, що телеграм-канал Верховної Ради — @verkhovnaradaukrainy. Він є офіційним і верифікованим. І сподіваються, що згодом адміністратори змінять посилання на сайті ВР на правильне. Дописують, щоб українці кидали гривні на командні пункти управління БПЛА за посиланням на каналі. 

Станом на 22:17 офіційний канал Верховної Ради в телеграм повідомив, що роботу веб-сайту було відновлено. Посилання на офіційний Телеграм-канал Парламенту відтепер працює коректно.

Спроба депутатів заборонити Телеграм: що відомо

Голова Комітету виборців України, політолог Олексій Кошель ще на початку лютого стверджував, що українці, які використовують Telegram, можуть наражатися на ризик витоку персональних даних у руки російських спецслужб. Мовляв, росія може поширювати дезінформацію і пропаганду через цей месенджер. Тому Telegram хочуть заборонити на час дії воєнного стану в Україні.

Ще минулоріч про можливість блокування Telegram в Україні говорив секретар РНБО України Олексій Данілов. На його думку, цей месенджер є інструментом впливу, тому що автори Telegram-каналів набивають підписників і за гроші просувають певні наративи.

Центральне розвідувальне управління США вже заборонило своїм аналітикам використовувати Telegram з робочих комп'ютерів. Цей месенджер часто застосовується російськими військовими блогерами, які висвітлюють війну в Україні. Американський уряд дедалі більше турбує можливість витоку даних унаслідок небажаного використання інформації.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Нещодавно власник "України на часі" Вадим Інгеров пояснював, як треба регулювати телеграм-канали в Україні. Він заявив, що закон про медіа дійсно має торкатися і роботи Telegram. Однак для цього, на думку Інгерова, законотворці мають попередньо зустрітися з власниками українських пабліків.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Міграційна криза на кордоні з Білоруссю: Польща дозволила прикордонникам використовувати зброю

Міністр оборони Росії телефонував очільнику Пентагона, аби повідомити про "таємний план" України - NYT

Надихнути до діалогу: у київському метро відкрили виставку, присвячену українській природі

Ніколь Кідман вперше за багато років згадала про Тома Круза, але він у цій історії не головний

Трамп зняв пов'язку з вуха й анонсував великий мітинг у місті, де стався замах на нього

Аліна Гросу начудила в Голлівуді і заплутала папараці: Було приємно

Як поділитися авто та призначити належного користувача, пояснили в МВС

Кличка просять запровадити загальноміську Хвилину мовчання і щоранку зупиняти метро

На Закарпатті адвокатка на 40 хвилин паралізувала роботу кав'ярні: як її покарав суд

Скільки російських дронів знищила українська ППО за останній тиждень: відповідь Сухопутних військ

У Мінсоцполітики визнали, що на мінімальну пенсію в Україні прожити неможливо

У ЄС назвали спосіб покласти край війні РФ проти України: достатньо впливу

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube