Вадим Інгеров, засновник каналу "Україна на часі", про блокування Telegram: технічно неможливо

Засновник популярного українського телеграм-каналу з понад 1,7 млн підписників підтримує створення робочої групи, яка допоможе розробити закон про регулювання Telegram

Вадим Інгеров
"У телеграмі дійсно можна створювати якісну контрпропаганду та доносити правильні наративи до росіян", вважає Вадим Інгеров. Колаж: Інформатор

В Україні дедалі частіше лунають розмови та заклики щодо блокування Telegram, зокрема, від представників влади та Головного управління розвідки. Вадим Інгеров, власник одного з найбільших телеграм-каналів “Україна на часі” та керівник медіа-холдингу, до якого також входить проект Інформатор, розповів, чи реально заборонити Telegram в Україні. За його словами, власне ГУР не зможе обмежити доступ до популярного застосунку.

Про це Інгеров заявив в ефірі YouTube-каналу “Україна на часі”. Водночас Інгеров зазначив, що у нашій країні новинні канали у Telegram потрібно регулювати, як це відбувається з медіа згідно із законодавством.

 

Вадим Інгеров наголосив, що українці пересікаються з росіянами і в інших соцмережах та месенджерах. Однак фокус уваги зосереджений на цьому застосунку саме через те, що Telegram є найбільш популярним зараз. 

“Слово Telegram зараз популярне, воно викликає інтерес у всіх, тому ця тема і мусується. Стосовно погроз (заблокувати телеграм – ред.), повернемося до інших соцмереж, де не менше працює російська пропаганда. На відміну від таких майданчиків, у Telegram дійсно можна створювати якісну контрпропаганду та доносити правильні сенси до росіян. Тому у цьому сенсі блокування Telegram не вигідне нікому і до цього не дійде”, – підкреслив Інгеров.

Водночас Інгеров додав, що підтримує ідею створення робочої групи, до якої увійшли б власники великих Telegram-каналів, які розбираються у матеріалі та зможуть підказати правильні рішення людям, які будуть писати закон про регулювання месенджеру. 

“Просто взяти і заблокувати Telegram технічно просто неможливо. А от вигадати якусь санкцію, яка сильно вдарить по месенджеру в Україні, легко та просто. Але навіщо таке робити, якщо можна все налаштувати і всі отримуватимуть взаємну вигоду. Країна отримає нові ЗМІ, які будуть спокійно розвиватися і вкладати гроші у якість”, – додав власник каналу “Україна на часі”.

Блокування Telegram: що відомо

Нещодавно представник ГУР Андрій Юсов заявив, що додаток справді несе загрозу для суспільства. У розвідці вважають, що потрібно шукати варіанти розв'язання цієї проблеми. Водночас депутати Верховної Ради України вже обговорюють, яким чином врегулювати для українців популярний застосунок. 

Також начальник управління у Департаменті кіберзахисту кіберполіції заявив, що потрібно створювати якісний контент у Telegram, а не блокувати його. Що ж стосується технічних, юридичних чи навіть соціальних чинників блокування Telegram, то це буде зробити складно. Загалом, такі реформи "не на часі".

Раніше Вадим Інгеров пояснював, як саме необхідно регулювати Telegram-канали. Він заявив, що закон про медіа дійсно має торкатися і роботи Telegram. Однак для цього, на думку Інгерова, законотворці мають попередньо зустрітися з власниками українських пабліків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube