Подоляк вважає, що боротися треба з тими Telegram-каналами, які публікують неправдиву інформацію
Українська влада розглядає соцмережу Telegram як певний інструмент і ті канали, що мають велику аудиторію глядачів, мають право на існування у рамках закону про медіа. Однак ті, хто поширює фейки і компромат, це - зло, з яким слід боротися.
Саме такими думками про ймовірне блокування Telegram поділився в інтерв'ю "Детектор медіа" радник голови Офісу президента Михайло Подоляк. Він додав, що якщо будуть ухвалені рішення про блокування Telegram - цієї соцмережі читати не будуть, однак поки що вона діє.
Подоляк наголосив на необхідності більшої прозорості Telegram-каналів. Він зазначив, що важливо, щоб власники, редакція та інші дані про такі канали були загальновідомими, адже вони мають значний вплив на людей.
"Звичайно, ми хочемо, щоб відповідні Telegram-канали виглядали як медіа, тобто щоб було зрозуміло, хто власники, хто редакція, і так далі – і будемо в цьому напрямку просуватися. Але якщо у них 2,5 чи 3 мільйони підписників, це люди, які це читають!", — зазначив Подоляк.
Радник глави ОП також засудив анонімні Telegram-канали, які публікують компромат. Він назвав їх "злом" та зазначив, що такі канали не мають права називатися медіа.
"Я вважаю, що анонімні Telegram-канали, що публікують компромат, – це зло. Але якщо телеграм-канал йде до створення редакції, відкритості тощо, він може бути медіа", — додав він.
Подоляк вважає, що держава має вживати заходів для з'ясування власників анонімних Telegram-каналів, які публікують компромат. Він зазначив, що такі канали шкодять українському інформаційному простору та мають нести відповідальність.
Начальник управління у Департаменті кіберзахисту висловив думку, що блокування Telegram в Україні є складним завданням з технічної, юридичної та соціальної точки зору. Експерт вважає, що наразі більш доцільним є не блокування Telegram, а створення якісного контенту, який би конкурував з дезінформацією та фейками, що поширюються в месенджері.
Вадим Інгеров, власник одного з найбільших Telegram-каналів "Україна на часі", вважає, що ГУР МО не зможе самостійно обмежити доступ до Telegram. Він зазначає, що новинні канали у Telegram в Україні дійсно потребують регулювання, але це регулювання має відповідати законодавству, яке стосується й інших медіа.
Інгеров наголошує, що блокування Telegram не є виходом. Все тому, що поширення дезінформації та фейків може відбуватися й через інші канали.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Приєднуйтесь до нашої важливої розмови про зміну у спрямуванні уваги від державного тиску на бізнес до встановлення відкритого діалогу та розуміння майбутнього для його розвитку. Обговоримо, чи можна це вважати пріоритетом для ефективного відновлення, та чи можливо побудувати таку модель. Також розглянемо актуальну тему митниці, її махінації та можливі шляхи запобігти їм. Наш гість - Тарас Котов, голова Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. Приєднуйтесь до перегляду, буде цікаво!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.