Постраждалі внаслідок ракетного удару по багатоповерхівці в Запоріжжі кажуть, що місцева влада не допомагає з тимчасовим житлом. В мерії відреагували
Вночі 2 березня ворожа ракета влучила по житловій багатоповерхівці в Запоріжжі. З 1 по 5 поверхи зруйновано. Внаслідок трагедії загинули 13 людей, в тому числі родина з 8-місячною дитиною. Через кілька днів в мережі почастішали скарги мешканців зруйнованого будинку на бездіяльність місцевої влади. Нібито вони не допомагають їм і ігнорують проблеми з розселенням. Постраждалі родини запросили на зустріч до міської ради. Які вона принесла результати – читайте в Інформаторі.
Після трагедії в мережі з’явилось відео, яке згодом активно ширили запорізькі волонтери і блогери. На ньому дівчина Ганна представляється мешканкою зруйнованого будинку. Вона каже, що разом з чоловіком і 5-річною донькою дивом врятувалась. За словами Ганни, мер Запоріжжя спілкувався з її сусідами. Розмова тривала близько двох хвилин, після чого він втік.
“Тут був Куртєв і сказав всім: “У мене місто переповнене переселенцями. Селити вас немає де. Шукайте собі житло серед своїх родичів, близьких, серед ваших друзів. Я допомогти нічим не можу. От і все, ось така поміч. І куди йти людям, які вижили – я не знаю”.
Волонтер Антон Бакинський не залишився осторонь біди. Дивлячись на численні збори, вирішив створити об’єднаний волонтерський рух в Запоріжжі. Ідея полягає в тому, щоб налагодити алгоритм праці всіх місцевих волонтерів. Каже, що дії місцевої влади важко коментувати, бо Анатолій Куртєв “прокидається”, коли проблема вже є.
“І навіть після цього, можна не сподіватись на якусь реальну вагому допомогу. Наскільки мені відомо, саме зараз проходить зустріч мерії із потерпілими. Але я впевнений, що ніякої конкретики там не буде”.
Антон вважає, що наразі потерпілі можуть розраховувати лише на працю волонтерів та деяких приватних підприємців. Навів приклад місцевого волонтера, який назбирав 3,5 млн грн допомоги.
Мер Запоріжжя відреагував на відео. По завершенню рятувально-пошукових робіт у своєму телеграм-каналі він подякував працівникам міських служб і соціальним робітникам. І повідомив, що йому прикро. За словами Куртєва, одна людина плюнула на їхню роботу, зневажила і знецінила її. Він зауважив, що ніколи не розмовляв з дівчиною на відео і не бачив її.
“За увесь цей час з проханням про поселення до нас звернулася лише одна людина, якій одразу ж надали житло у модульному містечку. І усі, хто й надалі будуть звертатися з такими проханнями, обовʼязково отримають дах над головою. Що спонукало цю жінку записати це відео, які в неї були мотиви, і чому вона свідомо вирішила сказати неправду – ці питання залишаються відкритими. Сподіваюся, що завтра вона завітає до міськради на зустріч з мешканцями будинку, і ми разом знайдемо відповіді та закриємо усі вищеназвані питання”.
Цікаво, що в повідомленні Запорізької ОВА про людей, яким був потрібен прихисток, йшлося в множині. Реліз вийшов вранці 6 березня. Згідно з ним, Анатолій Куртєв повідомив, що питання розселення евакуйованих жителів залишається проблемним.
Але обласна влада працює над залученням міжнародних фондів для підтримки жителів Запоріжжя. Gообіцяли, що покинутим не буде ніхто.
“Має бути розроблений комплексний підхід, аби допомогу могли отримати не окремі категорії населення, а всі, хто постраждав. Кожна ситуація має розглядатися окремо, бо життєві обставини у людей різні. Це наше спільне горе, а тому і підтримку мають отримати всі постраждалі”, – йдеться у релізі.
З дня трагедії минуло 5 днів.
Міжнародні фонди
5 березня Анатолій Куртєв повідомив, що всі постраждали можуть отримати 6600 грн від чеської організації «People in Need». Також він відзвітував, що комунальники закрили вибиті вікна плитами OSB та відремонтували пошкоджені покрівлі.
Допомога від місцевої влади
15 тисяч грн виплачують одноразово громадянам пільгових категорій. Це:
10 тисяч гривень щомісячно будуть виплачувати запоріжцям, які втратили житло. Така ініціатива стала чинною з 31 січня 2022 року. Власникам квартир треба подати документи. Деталі – тут.
А 2 березня Запорізька міська рада проголосувала за розподіл бюджету. На підтримку містян, у яких житло пошкоджене внаслідок атак, спрямували 57,6 млн грн. І майже 29 мільйонів – на проєктування відновлення зруйнованих будинків.
Ганна розповіла, що мешканцям пояснили, куди слід звертатись за допомогою. Зараз будинок обстежує комісія, на підставі висновків власники зруйнованих квартир зможуть отримати 6600 грн. Ті, хто досі не знайшов тимчасового житла, може пожити в модульному будиночку. За словами жінки, до неї кілька разів звернулись з запитанням про те, де вона почула, що селити нікого не будуть. Втім, жінка посилається на сусідів.
9 жовтня 2022 року в Запоріжжі сталася трагедія, внаслідок якої загинуло щонайменше 15 людей. Ракета влучила в багатоповерхівку в Запоріжжі на вулиці Зестафонській. Пізніше в місцевому пабліку з’явилася інформація нібито від родички мешканців зруйнованого будинку, які в ту ніч дивом не загинули. Вона написала, що Запорізька міська влада видала постраждалим 6 тисяч грн. І порівняла з наслідками трагедії у Дніпрі, після якої мер пообіцяв по мільйону гривень кожній родині. нагадаємо, 14 січня в Дніпрі від ракетного удару був зруйнований під’їзд багатоповерхівки, понад 40 людей загинуло.
“Не хочу писати банальщину про другий сорт людей, бо єдине чого я прагну це першосортне керівництво району, міста, держави. Може саме час, щоб воно вже з’явилось?", – цитують модератори спільноти родичку постраждалих.
Російські військові завдали ракетний удар по п'ятиповерхівці вночі. Попередньо, з ЗРК С-300. Рятувально-пошукова операція тривала 4 доби. За цей час вдалося знайти 13 тіл. Серед них - родина Фурників з маленькою дитиною. 6 березня в місті оголошено День жалоби.
Більше про ракетний удар по Запоріжжю читайте в цій статті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
Отключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложения