В Євросоюзі сказали, чи вважають Зеленського легітимним президентом

Читать на русском

Україна не може провести вільні вибори через постійні російські удари і мільйони біженців, вважають в ЄС

Читать на русском
Петер Стано, Володимир Зеленський
Петер Стано запевнив, що ЄС не бачить проблем із легітимністію Володимира Зеленського

Україна не може провести вільні вибори через постійні російські удари і мільйони біженців, вважають в ЄС

У Євросоюзі не мають сумнівів у легітимності президента України Володимира Зеленського. Його інавгурація відбулася рівно п'ять років тому - 20 травня 2019 року. У Брюсселі вважають, що зараз проведення президентських виборів в Україні за умов війни неможливе.

Про це 21 травня заявив на брифінгу представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано. За його словами, українська конституція передбачає, що президент може виконувати свої обов’язки аж до вступу на посаду нового глави держави. Але, згідно з позицією Брюсселя, проведення президентських виборів в Україні під час війни є неприйнятним через постійні російські удари і мільйони біженців.

Речник Єврокомісії нагадав, що Україна перебуває під систематичною атакою російських ракет, безпілотників, авіабомб, націлених на цивільну інфраструктуру, цивільні об'єкти. За його словами, у таких умовах, а також через велику кількість переміщених осіб всередині країн та за її межами, організувати вибори неможливо.

Він вважає, що в українському суспільстві та серед політичних партій немає сумнівів, хто є легітимним главою держави.

"Українське суспільство і головні політичні партії не мають жодних сумнівів у тому, хто є легітимним президентом. І в нас теж немає жодних сумнівів у тому, хто є президентом України. Це Зеленський", - сказав він.

Раніше офіційний представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік також заявив, що Зеленський продовжує залишатися для ООН президентом України.

"Президент Зеленський залишається... тією людиною, з якою генеральний секретар спілкується, коли йому потрібно звʼязатися з українським лідером", – заявив Дюжаррік.

Легітимність Зеленського

Законність Володимира Зеленського на посаді президента жваво обговорюється в ЗМІ та суспільстві, адже 20 травня виповнюється рівно п'ять років від дня його інавгурації. У мирний час у країні мали б провести чергові вибори. Проте він залишиться на своїй посаді на невизначений термін, так само як депутати Верховної Ради, яких українці теж мали переобрати цьогоріч. До кінця війни вибори не проводитимуть

Метою усіх подібних дискусій є дестабілізація політичної ситуації в Україні. Саме такий план має Росія, що маніпулює акаунтами у соцмережах, найбільше – у Facebook та мережі Х. Крім того, політолог Володимир Фесенко називає розмови про буцімто “узурпацію влади” Зеленським “маячнею”. 

Як зазначив політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко, Росія поширює інформацію щодо нібито нелегітимності президента України Володимира Зеленського, для того, щоб зірвати Глобальний саміт миру.

Після 20 травня 2024 року президент і парламент продовжать виконувати свої повноваження в повному обсязі до наступних виборів. Ця норма прописана в законі про режим воєнного стану (Стаття 83 Конституції України). Вона прямо забороняє припиняти повноваження органів державної влади: президента, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Національного банку, омбудсмена, органів прокуратури, слідчих органів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.