Ворог поширює брехливі наративи про те, що всі рішення Зеленського після 21 травня буцімто “неконституційні”
Російська пропаганда посилює дестабілізаційну інформаційну кампанію проти президента України Володимира Зеленського. Ворог вкотре поширює наратив про те, що він буцімто став “нелегітимним” після 21 травня, адже пройшло рівно п’ять років від початку каденції. Ба більше, заявляють, що він нібито “відклав” вибори через страх, що його не переоберуть.
Втім, призидентські вибори в Україні не відбуваються через воєнний стан, тому і пройдуть після його скасування. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у Telegram.
“Президентські вибори в Україні поставили на паузу, адже у Києві та на Заході побоюються, що народ країни не переобере Зеленського”, – пишуть російські пропагандисти.
Зазначається, що відтермінування виборів було вимушеним кроком, який із розумінням прийняли у США та ЄС. Організувати загальнонаціональне голосування в умовах ракетного терору та інтенсивних бойових дій неможливо, тому таке рішення ніяк не пов’язане із рейтингами. Воно відбудеться після скасування воєнного стану.
У Spravdi наголосили, що наразі пропаганда держави-терориста посилює ІПСО. Головні ворожі наративи – це “нелегітимність” Зеленського та “неконституційність” його рішень, ухвалених від 21 травня 2024 року.
21 травня 2024 року мали припинитися повноваження президента Зеленського, який рівно п’ять років тому став главою держави. Проте він залишиться на своїй посаді на невизначений термін, так само як депутати Верховної Ради, яких українці теж мали переобрати цьогоріч. До кінця війни вибори не проводитимуть.
Метою усіх подібних дискусій є дестабілізація політичної ситуації в Україні. Саме такий план має Росія, що маніпулює акаунтами у соцмережах, найбільше – у Facebook та мережі Х. Крім того, політолог Володимир Фесенко називає розмови про буцімто “узурпацію влади” Зеленським “маячнею”.
За Конституцією, президент має виконувати свої повноваження до вступу на пост новообраного лідера. Водночас документ передбачає можливість передачі влади голові парламенту, але лише у випадку неспроможності виконувати обов’язки за станом здоров’я, усунення глави держави з посади в порядку імпічменту або ж його смерті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.