“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Трамп, Зеленський та Путін почали перемовини щодо завершення війни в Україні. Чим завершиться ця спроба?
голосів
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
23.02.2025
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Репер розповів Дудю, як заочно вступив до лав Територіальної оборони Києва
Чи надовго Ілон Маск затримається у Білому домі?
Журнал "Time" вийшов з обкладинкою, на якій Маск вже сидить за столом президента США. Між тим все частіше кажуть, що Трамп доручить хазяїну Tesla зробити всю брудну роботу, а потім скаже йому остаточне прощавай. Що думаете ви?
голосів
Росія знову фабрикує фейки
Cуджанці розповіли Інформатору, як Кремль вигадав масові вбивства в Руському Порічному
Що слухає Україна
10 найпопулярніших пісень за даними Apple Music
1
Abracadabra
Lady Gaga
2
Ау ау
Sasha Norova, Adam
3
Повод
Morgenshtern
4
Дом
Morgenshtern
5
Красный флаг
Morgenshtern
6
Врубай
Parfeniuk
7
Інстинкт
Loboda
8
Пустой вокзал
Morgenshtern
9
Антидеперессанты
Morgenshtern
10
Кульбаби
Tonya Matvienko
Це ж було вже!
Чому, як і перед початком вторгнення, про кінець війни пишуть на Заході, а Київ все заперечує
Невже історія й справді циклічна чи українську владу нічого не навчило?
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
669.65
DOGECOIN (DOGE)
0.25
THETA (THETA)
1.35
LITECOIN (LTC)
126.82
BITCOIN (BTC)
96688.53
Теорія рукостискань
у Києві ТРЦ Gulliver об'єднав Валерія Залужного й Дмитра Мєдвєдєва
ПʼЯТІРКА НАЙБАГАТШИХ ЛЮДЕЙ СВІТУ
за версією Bloomberg
1
Ілон Маск
$432 млрд
2
Джефф Безос
$239 млрд
3
Марк Цукерберг
$207 млрд
4
Ларрі Елісон
$192 млрд
5
Бернар Арно
$176 млрд
Як Мін'юст проґавив кібератаку
Про вразливість реєстрів знали ще восени 2020 року
Великий наступ за участі КНДР на Курщині
Росіян в атаку ведуть колонами та на квадроциклах, у полоні багато кримчан, які розчарувалися в Путіні, корейці готуються
Понад 1000 днів минуло від початку повномасштабного вторгнення
Як ви вважаєте, скільки ще триватиме війна?
голосів
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
1000 днів війни у цифрах та спогадах
Youtube Україна на часі
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
MELOVIN - Твоя вина
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Настав час зруйнувати сталу догму, що завжди винні двоє. Прислухайтеся і дозвольте собі відчути правду, прожити цей біль і стати вільними від того, що вас руйнуво.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Цими вихідними українці відзначають поминальні дні – проводи, або гробки, як називають цей процес. Вимушена еміграція за кордон, обстріли у прифронтових громадах та рейди ТЦК – те, що найбільш заважає традиційним поминальним дням. Як українці збираються згадувати померлих, дізнався "Інформатор".
ТЦК не спить
Чи не найбільший страх викликають представники ТЦК, які можуть вручати повістки по дорозі на кладовища чи (за неперевіреними чутками) - на самому кладовищі.
У соцмережах попереджають про ТЦК
"У Полтаві вже 3 дні караулять біля найбільшого кладовища декілька патрулів із ментами..." - пише у соцмережах місцевий житель Роман Новоженін.
"Знайомий попередив, що у Черкасах воєнкоми будуть ходити разом з поліціянтами. Спочатку будуть стояти на під’їздах до кладовищ, а потім підуть на кладовища. Маю знайомого патрульного у поліції, він про це й розказав", - лякає Юрій Савранський з Черкас.
В соцмережах ширяться повідомлення, що представників ТЦК помітили поблизу кладовищ у Дніпрі, на Івано-Франківщині та в Одеській області.
"Нам їхати на проводи у сусідню Київську область. Проте всі кажуть, що на трасі Київ-Одеса декілька постів стоїть. Чоловіка за кермо не пущу. Вже домовилась з сусідом-пенсіонером, аби завіз нас з дітьми на пару годин. Покладу на могилки, що маю і назад. А вдома сядемо до столу, пом’янемо", - каже Марія з Умані.
Українці віддають шану своїм померлим
Віра з Хмельницького пояснює, що на гробки мала їхати з сином-інвалідом. Проте цю ідею відкинула.
"У моєї подруги син глухонімий. Дали повістку, сказали, що буде окопи копати. Хотілось би подивитися на того воєнкома, який таке зробив. Бо як глухоніма людина втямить, що її робити? Але вирішила цього року нікуди не їхати. Родичі поприбирають на могилках, покладуть цукерки-печиво. А я краще панахиду в церкві замовлю. Мої покійні батьки мене зрозуміли б", - пояснює жінка.
Заступниця начальника Департаменту комунікацій Нацполіції Юлія Гірдвіліс підтвердила, що у поминальні дні поліція застосує посилений варіант несення служби біля кладовищ – все задля безпеки цивільних. Також вона закликала обмежити час перебування на кладовищах та не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.
Загалом у поминальні дні порядок забезпечуватимуть понад 12 тисяч правоохоронців. За даними поліції, громадяни планують відвідати близько 9 тисяч кладовищ по всій країні. Проте, чи будуть з поліцейськими ходити представники ТЦК – говорити заборонено.
"Поширення інформації щодо місця перебування, пересування військовослужбовців ТЦК під час виконання ними заходів оповіщення військовозобов’язаних громадян призводить до розкриття форм та методів виконання завдання з призиву на військову службу для захисту України, а також призводять до підриву авторитету Збройних Сил України у суспільстві. Такі діяння містять ознаки складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період). За це передбачена відповідальність у виді позбавлення волі від 5 до 8 років", - зауважили у Хмельницькому обласному ТЦК та СП.
Вхід суворо заборонено
Головне управління розвідки Міноборони наголосило, що цілями росіян є не лише військові об’єкти, а також цивільна інфраструктура: лікарні, вокзали, скупчення людей. Там попередили, що окупанти можуть створювати провокації в місцях масових заходів – як от гробки. Місцеві ОВА вже ввели обмеження на відвідування кладовищ у Житомирській, Донецькій, Херсонській областях.
У прифронтових містах вхід на кладовища обмежено
На Харківщині ще на Великдень закрили для відвідування усі кладовища, заборона діятиме і під час поминальних днів. Деякі кладовища у самому Харкові частково зруйновані, деякі небезпечні та ще не до кінця розміновані.
"Мій син і батьки поховані на 17-му кладовищі у Харкові. Воно регулярно під обстрілами. Мені дуже шкода, що туди не пускають, бо як ходила на цвинтар, то мені було так, ніби до рідних навідалася. Але піти і втратити руки чи ноги – було б ще гірше. В церкві сказали, щоб я не переживала з цього приводу, замовила заупокійну службу, а ласощі роздала людям. На небі Бог все бачить, та й померлі наші будуть відчувати, що не забули, пам’ятаємо", - каже Ольга Мороз, котра евакуювалась з Харкова на Вінничину.
На Чернігівщині визначили конкретні місця і кладовища, куди можна потрапити, а куди суворо заборонено.
Заважають кілометри
Є ще категорія українців, які не мають фізичної змоги навідати своїх померлих. А все через те, що опинилися у вимушеній еміграції. Проте, не забувають пращурів.
Для українців гробки - важливий день
Яна з Німеччини розповіла, що зв’язалась з сусідами у своєму селі, перерахувала кошти, аби доглянули за могилками рідних, а також аби поклали частування на цвинтарі у неділю. Жінка каже, що багато українців з-за кордону зв’язується з родичами, сусідами, знайомими, які знаходяться по місцю, аби доглянули за могилками.
"Дві тисячі гривень заплатила, аби поприбирали, підсипали, якщо щось осунулося після зими, купили паски, цукерки, печива. Неприбрані могили – це ознака того, що за померлих забули. У нас в селі дуже це засуджують. Разом зі мною живе жінка, їй навіть з сільської ради дзвонили, що могили батьків у бур’янах, на що вона сказала: "тепліше буде лежати померлим". Мені так соромно стало. Добре, що таких байдужих небагато", - каже жінка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.