В Україну прийшов "брудний" дощ: у Гідрометцентрі розповіли, які регіони він зачепить та чи є небезпека

Читать на русском

Хмара пилу із Сахари шириться поки по всій країні, у південних регіонах пройшов "рудий" дощ

Читать на русском
Пил із Сахари, який 23 квітня спостерігався у Греції, дістався території України 24 квітня
В регіонах України спостерігаються "руді" дощі

Хмара пилу із Сахари шириться поки по всій країні, у південних регіонах пройшов "рудий" дощ

У середу, 24 квітня, до України знову долетів пил із Сахари, який вже накривав країну на початку місяця. В Одеській, Миколаївській, Херсонській і Черкаській областях через це пройшов "брудний" дощ. Наразі циклон рухається у північному напрямку.

Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр. Там говорять, що циклони та повітряні маси сприятимуть перехопленню частинок пилу краплями води у хмарах та під час опадів. Це, своєю чергою, сприятиме вимиванню пилу з атмосфери.

"Пил із Сахари, який вчора спостерігався у Греції, сьогодні дістався території України. На супутниковому зображенні, де пил позначено рожевим кольором, він чітко прослідковується над південними та центральними районами та поширюється на північ", - розповіли синоптики.

В Україні пил залишатиметься до 26 квітня. А тільки в суботу, 27 квітня, відступить на схід. Після цього атмосфера очиститься. Синоптики додали, що і в дощових краплях може міститися пил. Це може призвести до того, що опади не будуть такими чистими, як зазвичай.

До України знову дістався пил із Сахари: як довго він буде в країні та які регіони зачепить 1

Водночас у Миколаївському обласному центрі з гідрометеорології повідомили, що вранці жителі регіону могли спостерігати "брудний" дощ. Проте небезпеки він не становив. 

"Дощ і вітер південної чверті сприяють акумулюванню пилу і осадженню його з опадами. Попередні висновки щодо якості атмосферного повітря в м. Миколаїв: перевищення гранично допустимих концентрацій завислих речовин (пилу) не зафіксовано", - сказано у повідомленні.

Жителі Одеської, Миколаївської та Херсонської областей у соцмережах публікують фотографії із авто і будівлями вкритими дрібними краплями бурого кольору. Також в мережі виклали відео, де видно краплі з піском. 

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2052

Що відомо про пил із Сахари

Щороку з Сахари підіймається від 60 до 200 мільйонів тонн пилу. Найдрібніші частинки пилу можуть подорожувати на тисячі кілометрів. Він також може мати негативний вплив на здоров'я людей, особливо тих, хто страждає на респіраторні захворювання.

Минулого разу потік пилу з Сахари прибув до України 1 квітня. Він призвів до тьмяного неба та затемнення сонячного світла. Природне явище значно погіршило якість повітря у містах, а термометри показували температуру до 25 градусів за Цельсієм. Пізніше, дрібний пісок повернувся 6 і 7 квітня.

Пилові хмари з пустелі Сахара є результатом природних процесів, таких як сильні вітри та піщані бурі, що часто відбуваються в цих регіонах. Під час таких явищ пил та пісок підіймається в повітря, а потім переносяться на великі відстані, утворюючи пилові хмари. Ці хмари можуть дістатися до України, змінюючи яскравість неба та сонячного світла, а також погіршуючи якість повітря. Це може призвести до потемніння неба, затемнення сонячного світла та забруднення повітря частинками пилу.

Щоб захистити себе від негативного впливу, рекомендується вжити заходів безпеки, таких як носіння захисних масок та уникання тривалого перебування на вулиці в умовах пилу.

Нагадаємо, 23 квітня Грецію накрила піщана буря з Сахари. Крім того, ми розповідали, як до Києва дістався пил на початку квітня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.