Українцям можуть повернути погодинне відключення світла: у ДТЕК назвали чотири умови задля цього

Читать на русском

Найважча ситуація у Харкові та області, де росіяни серйозно пошкодили Зміївську ТЕС

Читать на русском
Наслідки обстрілу Росії
Пряме влучення на одній з теплоелектростанцій ДТЕК. Фото: Telegram компанії

Найважча ситуація у Харкові та області, де росіяни серйозно пошкодили Зміївську ТЕС

Енергетики не виключають можливості введення погодинних графіків відключення світла в Україні. Згідно зі словами виконавчого директора ДТЕК, Дмитра Сахарука, існують чотири умови, за яких можуть виникнути обмеження по всій країні. Лише за цих умов існує ймовірність введення погодинних графіків відключення світла по всій Україні.

У першу чергу, йдеться про вирішальне значення, яке має відновлення теплової генерації. Крім того, збільшення споживання електроенергії під впливом спеки, що традиційно спостерігається у липні та серпні, є ще однією причиною. По-третє, може статися недостача електроенергії, яку Україна імпортує з Європи. І, нарешті, можлива неспроможність передачі необхідного обсягу електроенергії до певних регіонів. Ці чинники Сахарук пояснив в етері телемарафону.

"Тоді єдиний спосіб збалансувати систему - це знизити споживання. Зменшити споживання можна єдиним способом - це погодинними графіками відключення", - пояснив Сахарук.

При цьому він наголосив, що лише при здійсненні всіх з чотирьох вищеназваних умов є ймовірність введення погодинних графіків відключення світла по всій Україні.

Що відомо про стан енергетики на 13 квітня

Станом на 13 квітня енергетична ситуація в Україні має свої обмеження та відновлення по всій країні. Загалом, в енергосистемі України залишається напружена ситуація, зокрема на Харківщині та в Дніпропетровщині, де продовжуються обмеження споживання електроенергії. Втім, за добу енергетики змогли відновили електропостачання для близько 144 тисяч споживачів. 

Нагадаємо, що 11 квітня російські окупанти здійснили черговий акт тероризму проти України, завдавши масованого ракетного удару по Трипільській теплоелектростанції. Внаслідок обстрілу, який здійснювався за допомогою дронів-камікадзе та ракет, ТЕС була повністю зруйнована.

За оцінками фахівців підприємства, генеруючі потужності станції знищені на 100%. Це стало значним ударом по українській енергосистемі, адже Трипільська ТЕС була однією з найпотужніших в країні. ПАТ "Центренерго", якому належала станція, втратило всі свої потужності з генерування електроенергії. Попри руйнації об'єктів енергетики по всій країні, поки що в “Укренерго” сподіваються, що обмеження споживання електроенергії вводити не доведеться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.