В український порт попри блокаду рф зайшли іноземні судна: як їм це вдалося

Цивільні вантажні судна прибули до одного з зернового терміналу у дельті Дунаю

Вантажні судна
Судна належать ізраїльській, грецькій та турецькій компаніям

До українського зернового термінала в Ізмаїлі, який знаходиться у дельті Думаю, зайшли три цивільні вантажні судна, що належать ізраїльській, грецькій та турецькій компаніям. Вони стали першими, після виходу рф з "зернової угоди" 22 дні тому.

Про це повідомило видання Forbes. Зазначається, що вони стали на якір в порту України 30 липня. Судна йшли з увімкненими транспондерами, не приховуючи свій курс та місцезнаходження. Увесь шлях за ними спостерігали чотири розвідувальні літаки НАТО. 

"Повідомлення про три цивільні кораблі, які безперешкодно припливли до України, можуть свідчити про те, що росія або не бажає, або не в змозі проводити обшуки кораблів на даний момент", – цитує видання фахівців Інституту вивчення війни у ​​Вашингтоні.

Відомо, що ізраїльське та грецьке судно прямували у напрямку Ізмаїлу від протоки Босфор, а турецько-грузинське – на захід від північної Туреччини. Судна, імовірно, будуть завантажені зерном й повернуться у Чорне море і далі до іноземних портів.

"Над судами патрулювали не менше чотирьох військових літаків НАТО. Жоден із них не мав зброї. Але винищувачі НАТО, включно з італійськими винищувачами Eurofighter і румунськими F-16, були поблизу в Румунії", – йдеться у повідомленні.

Припинення дії "зернової угоди"

17 липня рф заявила, що виходить із "зернової угоди", яка дозволяла Україні безпечно експортувати зерно. Країна-агресорка послалась, що її умови, начебто, не виконані. Згодом росіяни заявили, що будуть атакувати всі цивільні судна, які спробують наблизитись до українських портів.

Україна почала шукати альтернативні методи транспортування зерна. Розглядались як сухопутні маршрути, так і морські. Була версія побудови маршруту через Румунію та Болгарію.

У вирішенні питання з відновлення "зернової угоди" обіцяв посприяти президент Туреччини Раджеп Ердоган. Також на допомогу прийшла Хорватія, яка погодилась надати свої порти

Раніше Інформатор писав, РФ намагається витіснити Україну зі світового ринку

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube