Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Україна та Хорватія наразі працюють над створенням найефективніших маршрутів
Під час візиту хорватського міністра закордонних справ Гордана Грлича-Радмана до України вдалось домовитись про експорт українського зерна через їхні порти. А саме через порти на Дунаї та в Адріатичному морі.
Про це повідомила пресслужба МЗС України. Переговори з цього питання проводив голова відомства Дмитро Кулеба. Він зазначив, що ця домовленість досить важлива на тлі виходу рф з Чорноморської зернової угоди.
"Ми домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та в Адріатичному морі задля транспортування українського зерна. Зараз ми будемо працювати над тим, щоб прокласти якомога ефективніші маршрути до цих портів та максимально скористатися цією можливістю", – наголосив Кулеба.
Очільник МЗС додав, що окрім допомоги в експорті зерна, дійшли згоди у реалізації української "формули миру". Хорватська сторона готова взяти на себе втілення цілої низки пунктів плану (продовольчої та енергетичної безпеки, територіальної цілісності України, екоциду та інше).
17 липня рф офіційно заявила про вихід із зернової угоди, яка передбачала експорт українського зерна Чорним морем. Відразу після цієї заяви російська армія почала завдавати ракетних ударів по портовій інфраструктурі України. Також під ударами окупантів опинилися й зерносховища.
Згодом росіяни заявили, що будуть атакувати всі цивільні суда, які спробують наблизитись до українських портів. Проте навіть на тлі таких погроз Україна та країни-партнери продовжують шукати способи вивозу зерна.
Раніше Інформатор писав, що в українській зерновій асоціації прогнозують збільшення експорту зерна попри блокування портів. Також повідомляли, що ЄС планує обговорити субсидування експорту українського зерна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.