“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Настав час зруйнувати сталу догму, що завжди винні двоє. Прислухайтеся і дозвольте собі відчути правду, прожити цей біль і стати вільними від того, що вас руйнуво.
Кремль хоче продавати зерно до Африки, домовившись із Туреччиною
росія вийшла із зернової угоди й готує свій альтернативний план постачання зерна до Африки та інших країн, що його потребують. При цьому країна-агресор хоче усунути Україну зі світового ринку.
Як повідомляє Financial Times, за задумом російського диктатора володимира путіна, Катар заплатить Москві за доставку зерна до Туреччини. Остання потім розподілить урожай між "країнами, що цього потребують".
Зазначається, що наразі жодна з вказаних країн не підтримала путінський план. За інформацією неназваних джерел, РФ повинна була на пільгових умовах спрямувати до Туреччини один мільйон тонн зерна. Проте Україні вдалось зупинити підписання тристороннього Меморандуму про взаєморозуміння.
За повідомленням FT, є ймовірність, що росія спробує ще раз висунути свою ініціативу на саміті з лідерами Африки у Санкт-Петербурзі, який відбудеться наприкінці липня. Також путін може підняти це питання під час візиту до Туреччини, запланованого на серпень.
Влада РФ з самого початку саботувала зернову угоду, то подовжуючи, то припиняючи її дію на власний розсуд. З початку липня країна-агресор перестала пускати судна до портів України. Наразі 29 суден, які мали доставити 1,4 млн тонн зерна до країн Африки та Азії, заблоковані в територіальних водах Туреччини.
У понеділок, 17 липня, росія заявила про повне припинення дії зернової угоди. Це, начебто, сталося через невиконання вимог, що висувала РФ. А саме, не запрацював аміакопровід "Тольятті-Одеса", Россільгоспбанк за рік так і не переприєднали до SWIFT, продовольство з України йшло не в найбідніші країни Африки та Азії, а гуманітарний коридор для проходу суден використовувався Україною для атак на окупований Севастополь.
На тлі блокади українських портів почали зростати ціни на зерно на світових ринках. Хоча до кризових показників ще далеко, закупівельники вже стурбовані. Саме тому Німеччина працює над тим, щоб українське зерно не залишилося в сховищах після того, як росія вийшла із "зернової угоди". Країна активізує роботу з його вивезення залізницею.
Раніше Інформатор писав, що Євросоюз готовий підтримати експорт українського зерна. Наразі Захід розглядає різні варіанти транспортування українського зерна, включно з ідеєю транспортувати залізницею та автовантажівками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.