В Україні з початком опалювального сезону почастішали випадки затоплення житла - адвокат пояснив, як діяти

Власникам житла, яке затопили сусіди, потрібно виконати декілька важливих кроків

Опалення
Адвокат розповів, що робити, коли затопили сусіди

В Україні після початку опалювального сезону почастішали випадки залиття квартир, адже деякі громадяни залишили своє житло без догляду та поїхали ховатись від війни в інші країни. Тож варто знати, як діяти, коли затопили сусіди та відмовляються відшкодовувати збитки. Про це розповів адвокат Станіслав Ліфлянчик. 

Адвокат радить викликати "аварійку" та представника обслуговуючої компанії. Вони повинні оглянути ваше приміщення та сусідів, а також скласти акт залиття, в якому вказати причину прориву води та приблизну шкоду, що була нанесена.

"В акті повинно бути зазначено, що комісія самостійно все оглянула та встановила. Записи "зі слів" не будуть потім доказом. Якщо обслуговуюча компанія за своєю халатністю ігнорує виклик чи невірно складає акт, то складіть його із сусідами. Форма є в інтернеті", - акцентував Ліфлянчик. 

Після усунення наслідків аварії й до початку ремонтних робіт викличте експерта - оцінювача, щоб він оцінив розмір матеріальної шкоди, яка була спричинена. Тут доведеться витратити кошти, але це важливо зробити. Інакше буде вкрай важко обґрунтувати в суді матеріальний розмір шкоди.

"Звертайтесь сміливо до суду з позовом про стягнення збитків і моральної шкоди. Судова практика в більшості випадків на стороні постраждалих. І хочу звернутись до тих, хто покинув своє житло чи просто забив на технічний стан сантехніки у своєму житлі. Згідно з чинним законодавством України, право власності зобов'язує. Тож якщо ви своєю бездіяльністю спричинили комусь шкоду, будете платити відшкодування зі своєї кишені", - наголосив Ліфлянчик. 

Субсидія для переселенців 

Нещодавно Уряд прийняв постанову, якою запровадив новий інструмент підтримки для ВПО – субсидію на оренду житла. Вона призначатиметься родинам, які мають невеликий дохід і відповідно мають фінансові труднощі з наймом житла. Тому родина, яка витрачає на оренду житла понад 30% своїх сукупних доходів зможе оформити оренду на субсидію житла для ВПО. Призначення таких субсидій розпочнеться з середини січня 2025 року. Мінсоцполітики додатково повідомить про початок прийому заяв на призначення цього виду підтримки. А якщо сім'я має доходи менші, ніж 2 прожиткових мінімуми на одну особу (5 840 гривень на особу), то субсидія покриватиме вищий відсоток вартості оренди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube