Дрова та гроші на опалення можуть отримати ВПО та малозабезпечені українці - телефон благодійників

Підтримку зможуть отримати ВПО та місцеві мешканці, які втратили роботу або дохід яких становить не більше 6318 гривень на одну людину у родині

Волонтерка фонду Карітас Україна
Волонтерка фонду Карітас Україна

ВПО й інші вразливі групи населення можуть отримати допомогу для підготовки до зими. У межах ініціативи допомога у натуральному вигляді або фінансова підтримка надаватимуться через локальні осередки благодійної організації «Карітас» у Дніпрі, Запоріжжі, Краматорську, Одесі, Івано-Франківську, Надвірній, Дрогобичі, Коломиї, Стриї та Сокалі. Про це йдеться на сайті «Карітас Україна», повідомляє 29 жовтня в Мінінтеграції.

Програма передбачає надання різної допомоги: 

  • У Дніпрі видаватимуть тверде паливо і грошову допомогу на оплату комунальних послуг.
  • У Запоріжжі видаватимуть тверде паливо, грошову допомогу на оплату комунальних послуг і проводитимуть ремонти в місцях тимчасового проживання (МТП). Понад 10 МТП в області отримають допомогу для комфортного зимування.
  • У Краматорську й Одесі забезпечуватимуть тільки твердим паливом.
  • В Івано-Франківську, Надвірній і Дрогобичі допомагатимуть із твердим паливом і системою опалення сімом МТП.
  • У Коломиї забезпечать твердим паливом мешканців трьох МТП, а у Стриї — двох МТП.
  • У Сокалі допоможуть із системою опалення мешканцям одного МТП.

Таку підтримку зможуть отримати ВПО та місцеві мешканці, які втратили роботу або дохід яких становить не більше 6318 гривень на одну людину у родині. Також враховуватимуться інші критерії вразливості. Детальніше про те, чи може людина отримати допомогу в межах проєкту “Гуманітарне реагування на критичні потреби постраждалого від війни населення в рамках підготовки до зими, 2024-2025 рр”, можна отримати за телефоном: 0 800 336 734 (лінія працює пн-пт з 09:30 до 16:00).

Субсидія на дрова

Проєкт із забезпечення українців запасами дров, започаткований у 2023 році, буде продовжено на опалювальний сезон 2024-2025 років. Держава надає ресурс для опалення в тих регіонах, де неможливе газове опалення.

Максимальний розмір субсидії на придбання твердого палива становитиме 16 234 гривень на рік для однієї родини. При обчисленні субсидії на дрова враховується дохід членів родини за минулий рік, особливо підтримуються вразливі категорії населення. Процедура оформлення субсидії на дрова аналогічна до житлової субсидії. Для її отримання потрібно:

  • Звернутися до місцевого органу соціального захисту.
  • Подати заяву на субсидію на дрова.
  • Надати декларацію про доходи за минулий рік.
  • У деяких випадках можуть вимагати довідку, що підтверджує використання пічного опалення та дров.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube