У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Tina Petriv - Досконале поєднання
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Досконале поєднання – це історія справжнього кохання, яке гармонійно переплітає серця двох людей у нерозривний союз. Ця пісня створена для тих, хто цінує теплоту стосунків і силу єдності.
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Новорічний салат для тих, кому набридло Олів'є
Традиції це добре, але нові поживні смаки – не менш чудово. Пропонуємо вашій увазі простий, недорогий і дуже смачний салат з курячими серцями.
Коли в батареях з’явиться тепло - в Уряді описали розклад по областям
Регіони розробили алгоритми дій на випадок надзвичайних ситуацій у енергетичній системі
Всі регіони України завершили підготовку до опалювального сезону. Обʼєкти соціальної інфраструктури опалюють з середини жовтня, переважну більшість будинків почнуть підключати вже 1 листопада. Цього року тепло у будинках зʼявляється відповідно до індивідуального графіку кожної області. На це вплинув тепловий режим, а також кількість ремонтних та відновлювальних робіт. Про це 1 листопада повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій. В Кабміні окреслили ситуацію в різних областях.
У Вінницькій області до опалення вже підключено житлові будинки та обʼєкти соціальної інфраструктури. На обʼєктах теплоенергетики було проведено необхідні ремонтні роботи та заготовлено пальне.
У Волинській області опалювальний сезон вже розпочали у Луцьку, Ковелі, Володимирі та Нововолинській громаді. У роботу запущено 775 котелень, теплопостачанням забезпечено понад 90% обʼєктів соціальної сфери.
У Дніпропетровській області з 16 жовтня розпочалося підключення до опалення закладів соціальної сфери. Котельні вже працюють у Кривому Розі та Покрові, наразі до опалення підключені 8% котелень. Дніпропетровщина технічно готова до опалювального сезону, здійснено перевірку мереж теплопостачання та обладнання, ремонтні роботи проведено.
У Донецькій області опалювальний сезон у більшості громад розпочався 1 листопада. Наразі в роботу запущено 10 котелень, які опалюють 35 житлових будинків та обʼєктів соціальної інфраструктури.
У Житомирській області розпочато опалювальний сезон. Наразі працює 99% котелень, до централізованого опалення підключено 98% житлових будинків. Завершуються роботи із підключення житлових будинків до опалення у Житомирі, триває регулювання внутрішньобудинкових систем опалення у багатоквартирних будинках.
У Закарпатті 56 громад ухвалили рішення про початок подачі тепла. У всіх інших громадах теплопостачання розпочнеться 1 листопада. До опалювального сезону повністю готові об’єкти житлово-комунального господарства та бюджетної сфери.
У Запорізькій області завершено підготовку до опалювального сезону. Відремонтовано 1 котельню та 4,9 км теплових мереж. Опалювальний період вже розпочався для обʼєктів соціальної сфери. У житлових будинках тепло очікують з 1 листопада.
На Івано-Франківщині комунальники завершили планові ремонтні роботи для початку опалювального сезону. Громади вже ухвалили рішення про початок опалювального сезону, проте частина з них почне подавати тепло після 1 листопада. В області вже працюють 774 котелень із 815.
У Київському регіоні завершена типова підготовка об'єктів житлового фонду, водопровідно-каналізаційного та дорожньо-мостового господарства. Завершується реконструкція трьох котелень в місті Ірпінь. Проведено ремонти котелень, теплових мереж, водопровідних та каналізаційних мереж і станцій, очисних споруд. Створено запаси деревного палива та вугілля.Опалювальний сезон розпочався в усіх 69 територіальних громадах області. Першими до теплопостачання підключаються заклади соціальної інфраструктури: дитячі садки, школи, лікарні.
У Києві розпочався опалювальний сезон для житлового фонду. Таке рішення місто ухвалило, враховуючи подальше суттєве похолодання. Для повноцінного розгортання централізованої системи теплопостачання Києва - однієї з найбільших у Європі, за технологією, необхідно близько 7 днів.
Кіровоградщина повністю готова до опалювального сезону, він тут розпочнеться, якщо протягом трьох днів температура повітря опуститься нижче +8 градусів на підставі рішень органів місцевого самоврядування.
У Львівській області 68 територіальних громад ухвалили рішення про початок опалювального сезону. Більшість з них вже подають тепло у навчальні заклади та заклади охорони здоровʼя. У Стрийській громаді розпочали опалення житлових будинків. Також вже з опаленням і Львів.
У Миколаївській області відремонтували 22 котельні та майже 9 км тепломереж. Опалювальний сезон розпочнеться у першій декаді листопада через теплу погоду. Проте в Південноукраїнську вже розпочали подачу тепла для житлових будинків та соціальної інфраструктури. У Первомайському і Вознесенському районах розпочинають опалення закладів соціальної інфраструктури.
Одеська область повністю готова до опалювального сезону: підготовлено 1315 котелень та майже 2000 км тепломереж. Подача тепла розпочнеться з урахуванням кліматичних умов регіону. Остаточні рішення органи місцевого самоврядування розпочнуть ухвалювати вже після 1 листопада. Сьогодні почалась подача тепла в Арцізький громаді, в той же час в Южненській лише з 4 листопада пройде підготовка електромереж до подачі тепла.
Полтавщина повністю готова до опалювального сезону. Тепло вже подають у заклади охорони здоровʼя, школи і дитячі садочки. З 22 жовтня триває подача теплоносія в житлові будинки Гадяцької громади. Розпочалась подача тепла у Кобеляцькій та Миргородській громаді.
Рівненська область підготувала до роботи 975 котелень та 84 центральних теплових пунктів. Опалювальний сезон розпочато у 60 громадах, ще 4 готуються до подачі тепла. Сумська область розпочала опалювальний сезон. Уже працюють 95 котелень, які опалюють житлові будинки та обʼєкти соціальної інфраструктури. Відновлено 91% обʼєктів енергопостачання, які зазнали пошкоджень внаслідок атак і обстрілів.
У Тернопільській області опалювальний сезон розпочато у 47 громадах. Розпочали свою роботу 903 котельні, в тому числі 62 комунальні, які надають послуги з централізованого постачання тепла. У регіоні майже повністю покрито потребу у дровах, пелетах та вугіллі. У Харківській області внаслідок атак на енергетичне обладнання ТЕЦ та ТЕС, тривають роботи з тепло- та енергозабезпечення для мешканців Харкова, Слобожанського, Пісочина, Солоницівки, Подвірків. Для реалізації цих робіт із резервного фонду державного бюджету передбачено 2,5 млрд гривень.
У Херсонській області опалювальний сезон розпочнеться в регіоні після утримання протягом трьох діб середньодобової температури повітря нижче +8 С. До подачі тепла готові 44 котельні із 46, триває встановлення двох модульних котелень. На випадок аварійних ситуацій комунальні підприємства забезпечені генераторами.
На Хмельниччині усі обʼєкти комунальної інфраструктури готові до зими на 100%. Відремонтовано 42 котельні, проведено заміну 11,1 км теплових мереж. З 14 жовтня розпочато подачу тепла до обʼєктів соціальної сфери. Опалювальний період розпочато у всіх населених пунктах області, крім Білогір’я, Понінки та Славути.
Черкаська область провела всі планові роботи, опалювальний сезон розпочався. Наразі працює 59 котелень. З 23-24 жовтня тепло почали подавати до основної частки житлових будинків. Обʼєкти соціальної сфери області під’єднуються до системи опалення за заявками керівників закладів.
Чернівецька область також розпочала опалювальний сезон.Наразі працює 662 котельні, подано теплоносій до 582 житлових будинків, закладів освіти та медичних закладів.
У Чернігівській області працюють 465 котелень, які опалюють житлові будинки, заклади освіти та охорони здоровʼя.
За даними Кабміну, опалювальний сезон стартував і у більшості місць тимчасового проживання та шелтерах, створених для ВПО Луганської області. З 1 листопада розпочалось забезпечення теплом таких місць у місті Красноград Харківської області та місті Київ. У всіх 37 Координаційних центрах допомоги ВПО Луганщини створено умови для функціонування в режимі пунктів обігріву на випадок відсутності електропостачання чи погіршення погодних умов. Також наявні генератори, створені запаси води та харчів. Крім того, регіони розробили алгоритми дій на випадок надзвичайних ситуацій у енергетичній системі. Це як установлення когенераційних установок, забезпечення генераторами, так і розробка планів взаємодії на випадок надзвичайних ситуацій.
Чи вистачить Україні газу до весни
В українських містах активно розпочинається опалювальний сезон. Тепло в оселях – результат злагодженої взаємодії та командної роботи всіх працівників енергетичної галузі. На цьому 31 жовтня наголосив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов на своїй сторінці у Facebook.
Він зазначив, що попри постійні атаки на газовидобувні об’єкти та масовані обстріли наших ПСГ в квітні-серпні цього року, Група Нафтогаз накопичила достатньо газу для сталого проходження осінньо-зимового періоду 2024/2025. З початку року компанії Групи – Укргазвидобування та Укрнафта – видобули на понад 7% більше газу, ніж за аналогічний період минулого року. Крім того, вдалося відновити видобуток газу UNB - Укрнафтобуріння на Сахалінському родовищі.
“Окремо хочу подякувати приватним газовидобувним компаніям Асоціації газовидобувних компаній України, які зробили свій внесок у збільшення українського газовидобутку. Ми продовжуємо закуповувати видобутий ними газ на внутрішньому ринку через Українська енергетична біржа”, - зазначив Олексій Чернишов.
Під час опалювального сезону 2023/2024 років Україна використала 6,7 млрд кубометрів газу з підземних сховищ Укртрансгазу. Цього року Нафтогаз розраховує приблизно на такі ж показники.
“Ми тісно співпрацюємо з громадами, щоб оперативно вирішувати всі питання щодо підключення опалення. Станом на сьогодні Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» уклала договори на постачання газу з усіма підприємствами теплокомуненерго, які подали відповідні заявки”, - написав Олексій Чернишов.
При цьому Нафтогаз продовжує постачати газ на умовах ПСО, тому ціни на газ для підприємств ТКЕ, виробників електроенергії та населення залишаються незмінними до кінця квітня 2025 року. Щоб газопостачання було безпечним та безперебійним, спеціалісти Газмережі забезпечують розподіл газу та проводять технічне обслуговування мереж у багатоквартирних будинках.
“Попри всі труднощі та виклики, продовжуємо робити все можливе, щоб українці взимку були з газом та теплом”, - написав Олексій Чернишов.
Як раніше повідомляв Інформатор, переважній більшості українських побутових споживачів (98%, або понад 12 млн домогосподарств) газ наразі постачає Нафтогаз України за 7,96 грн за кубометр.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.