В Україні немає жодних положень про масову мобілізацію жінок
Російські пропагандисти знову намагаються посіяти паніку серед українців, поширюючи фейки про мобілізацію тьох мільйонів бездітних жінок. Ця брехня ґрунтується на статті з видання Texty, яку фейкометники видають за офіційну позицію українського уряду.
Про новий фейк про мобілізацію жінок пише Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Фахівці зазначають, що насправді стаття Texty є аналітичним матеріалом, де досліджується мобілізаційний резерв України. Відтак, правда полягає у тому, що:
Texty - це незалежне видання, яке не пов'язане з українським урядом, а поширення подібних фейків - це частина комплексної інформаційної кампанії росії, спрямованої на зрив мобілізації в Україні та розпалювання паніки серед українців.
Напочатку січня 2024 року російські фейкометники поширили чергову брехню про мобілізацію в Україні. Пропагандисти збрехали, що з 1 січня без військового квитка стане неможливо потрапити на прийом до лікаря. Аналітики VoxCheck спростували цю брехню росіян, зазначивши, що нібито "оголошення" в одній із лікарень Києва містить посилання на неіснуючу постанову Кабінету Міністрів №147 від 26 грудня 2023 року.
Також пропагандисти брехали, що українським чоловікам за кордоном не видаватимуть закордонних паспортів. Фейкометники вигадали, що громадянам видаватимуть спецдокумент в один кінець замість паспорта.
Колишньому головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному брехливі кремлівські писаки дописали підготовку до перевороту в Україні після звільнення з посади. Пропагандисти збрехали, що Залужний хоче здійснити зміну влади у Києві.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Поговоримо з Іриною Ворожбит, історикинею, акторкою та експерткою з програми «Літопис Незламності». Темою нашої розмови стане вихідний день на честь свята 8 березня. Чому так сталося, що Міжнародний день захисту прав жінок та боротьби за рівність з чоловіками перетворився на вихідний день? Долучайтеся, буде цікаво.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.